Pirmās Match Race sacensības burāšanā Latvijā

13. un 14. oktobrī Daugavā, pretī biroju ēkai Ostas skati, norisinājās Latvijā pirmās Riga Match Race Cup sacensības burāšanā, kur piedalījās piecas vietējās komandas un viena komanda ar kapteini no Spānijas.

 

Abu sacensību ietvaros izdevās veikt divas izlēgšanas sesijas (30 mači), kur katra komanda, mainoties ar laivām un starta pozīcijām, veica distanci katra ar katru divas reizes. Četri labākie tika tālāk uz pusfinālu un attiecīgi finālu. Interesanti, ka izslēgšanas braucienos uzvarējušās komandas, ierindojās tikai trešajā un ceturtajā vietā.

 

Pirmās Match Race sacensības uzvarēja kapteinis Kaspars Žilins ar Dzintaru Bērziņu un Ivaru Mežuli komandā, aiz sevis atstājot Robertu Dančauski ar komandas biedriem – Jāni Jēkabsonu un Ritu Stieģeli, kas šajās sacensībās bija vienīgā sieviete. Un trešās vietas ieguvēji – Rihards Priedītis (kapteinis), Artūrs Dzenis un Indaru Kalniņu. Dalībnieki iegūs ISAF kvalifikācijas punktus par dalību 4. līmeņa Match Race sacensībās.

 

Kā atzina sacensību galvenais tiesnesis (umpire) Prīts Rūtels (Priit Rüütel, Igaunija), viņam ir prieks un lepnus par ļoti interesantām un līdzvērtīgām sacensībām, jo jebkura no dalībnieku komandām varēja būt pirmā. Gandrīz viss, kas par disciplīnas specifiku tika skaidrots seminārā pirms sacensībām, bija arī redzams uz ūdens. Latviešu burātāji Match Race disciplīnā ir iesācēji, bet pateicoties Matīsa Alviķa un Valda Alviķa organizētājiem treniņiem, sportisti ir aizrāvušies un specifiku apgūst ātri.

 

Reizē ar pirmajām sacensībām ir arī izveidota Latvijas Match Race asociācija, par kuras aktivitātēm šobrīd var uzzināt sociālajā tīklā Facebook. Tās pirmais uzdevums ir atrast veidu kā piesaistīt finansējumu Match Race sacensību jahtu būvniecībai.

 

Sezonas treniņi un sacensības līdz šim varēja notikt, pateicoties Latvijas Mikro klases jahtu asociācijas biedriem, kas uzticēja savas privātās jahtas, kā arī Riga Match Race Cup atbalstīja biroju centrs Ostas skati, krogs Alus ordenis, viesnīca Primo Hotel un Latvijas Televīzija.

 

Atšķirībā no ierastajām burāšanas sacensībām, Match Race ir "viens pret vienu" cīņa starp divām komandām ar vienādām laivām salīdzinoši īsā distancē. Ideālajā variantā identisku jahtu gadījumā vienīgās atšķirības izpildījumā ir atkarīgas tikai un vienīgi no komandas spējām.

 

Fotogrāfijas no sacensībām

 

Kristīne Kanska
Latvijas Mikro klases jahtu asociācija

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.10.15 17:26

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri