Notiks pirmās oficiālās Match Race sacensības Latvijā

Spītējot rudens dzestrumam un stiprajiem vējiem, 13. un 14. oktobrī Daugavā pie Ostas skatiem norisināsies pirmās Match Race burāšanas sacensības Latvijā.

 

Tā kā pie mums, salīdzinot ar kaimiņiem igauņiem, šis sacensību veids ir pavisam jauns, un Igaunijas Match Race savienība ir ieinteresēta līdzvērtīgas konkurences attīstībā Baltijas valstīs, aicinājumam pie mums viesoties laipni atsaucās kvalificētais Match Race tiesnesis Priits Ruutels (Priit Ruutel, Igaunija). Viņš šeit ne tikai tiesās sacensības, bet 12. oktobra vakarā, pulksten 19, lasīs arī lekciju par Match Race specifiku un taktikām, kā arī katras dienas beigās notiks aizvadīto sacensību posmu analīze.

 

Pateicoties vairākiem entuziastiem un Mikro klases jahtu īpašniekiem, gandrīz visu šo sezonu, trešdienu vakaros pie jahtkluba Auda burātāji trenējās izpildīt Match Race taktiskos manevrus. Paredzams, ka sacensībās piedalīsies līdz pat 8 komandām. Kapteiņiem tiks piešķirts Starptautiskās Burāšanas federācijas (ISAF) identifikācijas numurs, un tādā veidā dalībniekiem būs iespējams krāt kompetences līmeņa punktus, atkarībā no sacensību līmeņa. Šīs pirmās sacensības Rīgā ir pieteiktas ISAF 4. līmenim.

 

Atšķirībā no ierastajām burāšanas sacensībām, Match Race ir "viens pret vienu" cīņa starp divām komandām ar vienādām laivām salīdzinoši īsā distancē. Ideālajā variantā identisku jahtu gadījumā vienīgās atšķirības izpildījumā ir atkarīgas tikai un vienīgi no komandas spējām.

 

Match Race sacensības ir spraigas, tām nepieciešama salīdzinoši neliela akvatorija, tās ir viegli pārredzamas un saprotamākas arī neprofesionālam skatītājam. Latvijas Match Race asociācija sacensības organizē sadarbībā ar biroju centru un jahtu piestātni Ostas skati, viesnīcu Primo hotel un entuziastiem burātājiem, kas šim pasākumam ir uzticējuši savas privātās Mikro klases jahtas - Diletant 550, kamēr asociācija neatkarīgu identiska dizaina floti vēl veido.

 

Pieteikumiem un papildus informācijai: matiss.alvikis@inbox.lv
Riga Match Race Cup nolikums un pieteikuma anketa

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.10.8 15:20

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri