Gadsimta vētra bērniem Lietuvā netraucē burāt

Pirmajā oktobra nedēļas nogalē, kad Lietuvai pāri drāzās gadsimta lielākā vētra, Kauņā notika 22. starptautiskā burāšanas regate "Rudens Vejas 2012". Tajā starp lietuviešu, igauņu, poļu un baltkrievu burātājiem bija arī ducis Latvijas Optimistu un pieci Laser 4,7 klases burātāji. Jāsaka, ka šis bija ievērojams eksāmens Latvijas burāšanas līmenim, un pēc sacensībām ir jāatzīst, ka lietuvieši un baltkrievi ir tikuši tālāk.

 

Divu ļoti vējainu un trešās, nedaudz mierīgākas dienas laikā optimist klases braucējiem tika doti astoņi starti. Lai arī dalībnieki bieži gāzās, sacensības netika pārtrauktas un tikai daži bērni nefinišēja kādā no braucieniem. Jāatzīmē, ka gadsimta vētra, kā to iesaukuši paši lietuvieši, Lietuvu  ar maksimālo fiksēto vēja ātrumu 31 m/s sasniedza sestdienas naktī, tādējādi neskarot mazos burātājus.

 

Pēc pirmās sacensību dienas atkal kļuva skaidrs, ka Latvijas rezultātu gan vienā, gan otrā klasē vislabāk parādīs māsiņas Helēna un Marta Rauses, taču arī šoreiz savu šīs acīmredzamo sezonas progresu demonstrēja Agija Ēlerte, kura pēdējā braucienā pārsteidza ne tikai citus, bet arī sevi, finišējot otrajā vietā, faktiski tādējādi ietekmējot visas regates kopvērtējuma rezultātus, jo pirmais trijnieks regati noslēdza ar vienādu punktu skaitu. Jāpiezīmē, ka pēdējās regatēs mūsu meitenēm vairs līdzi netur Latvijas čempions Roberts Jānis Vancovičs.

 

Kā minēts, cīņa par uzvaru kopvērtējumā Optimist klasē bija tik sīva, ka tiesnešiem uzvarētāju no trijiem sportistiem nācās noteikt pēc braucienu uzvaru skaita, jo punkti visiem trijiem – dieviem lietuviešiem un vienam baltkrievam – bija vienādi, kas ir reta parādība šādās sacensībās. Mūsu meitenes Helēna un Agija spēja finišēt 15. un 16. vietā kopvērtējumā un 4. un 5. vietā meiteņu konkurencē. Robertam Jānim Vancovičam izdevās sasniegt vien 22. vietu. Pirmo trīsdesmitnieku noslēdza Robins Lī Špats.
 

Optimist A grupas rezultāti

 

 

Arī Laser 4,7 klasei, kurā startēja pieci Latvijas burātāji, izdevās dot staru astoņiem braucieniem. Šajā klasē ātrākā no latviešu burātājiem bija Marta Rause. Jāsaka, ka viņai gan neizdevās uzrādīt stabilu sniegumu – trijos braucienos viņai izdevās finišēt pirmajā desmitniekā, taču tik pat daudz braucienos rezultāts bija ārpus pirmā divdesmitnieka, kas, protams, krietni ietekmēja vietu kopvērtējumā. Marta regati noslēdza 16. vietā kopvērtējumā un 5. vietā starp meitenēm. 17. vietā regati noslēdza Ričards Zvilna. Savukārt pārējie Latvijas sportisti palika ārpus pirmā divdesmitnieka.

Laser 4,7 klases rezultāti

 

Šī visticamāk bija pēdējā Latvijas jauno burātāju regate šajā sezonā. Kāda būs nākamā sezona, šobrīd grūti prognozēt. Skaidrs ir viens, ka Helēna Rause nākamsezon vairs nevarēs startēt Optimist klasē, taču nav zināms vai viņai izdosies atrast Laser 4,7 klases laivu ar kuru turpināt burāšanas karjeru.

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.10.8 12:49

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri