Aizvadīts aizraujošs Rudens kauss 2012

Septembra pēdējā nedēļas nogalē jahtklubā Auda norisinājās tradicionālā burāšanas regate Rudens kauss 2012, kas šoreiz notika jaunā formātā – visi sacensību braucieni notika vienā nedēļas nogalē. Šis formāts izrādījās visai veiksmīgs un guva atsaucību no burātāju puses – trijās grupās kopā uz starta stājās 20 burātāju komandas. Uzvaras savās grupās izcīnīja jahtas Gabriel, Karamba un Auda.

 

Piektdienas vakarā bija paredzēta Rudens kauss 2012 atklāšana un pirmais sacensību brauciens, kuram bija jānotiek jau tumsā. Taču stiprais vējš organizatoriem lika pieņemt lēmumu atcelt paredzēto braucienu.

 

Vējš un Rīgas jūras līcis otrās sacensību dienas rītā bija nomierinājušies un apstākļi burāšanai bija tuvu ideāliem, tādējādi bija iespēja visām grupām dot četrus startus.

 

Pēc četriem braucieniem katrā grupā izkristalizējās arī līderi. Pirmajā grupā līderu pozīcijas ieņēma jahta Gabriel, otrajā vietā Spaniel, bet tālāk arī Guru, Hugo, Paula, Ilze un Bravo. Otrajā grupā grupā viennozīmīgi līderi bija jahta Karamba, krietni aiz viņiem ar līdzīgu punktu skaitu Amber Sea, Filias, Blondy. Tur pat arī Lība, Ra, un katamarāns Kani Keli, kuram pirmo reizi tika piemērota LAT LYS apmērīšanas formula. Trešajā klasē pārliecinoši līderi ar uzvarām visos četros braucienos bija jahta Auda, pārliecinoši otrajā vietā bija Snow White, bet trešie Ventoux-Deux, kuriem sekoja Pēteris, Diks un Rūta.

 

Otrā diena atnāca ar daudz smagākiem apstākļiem – līcī vējš mēdza pārsniegt 30 mezglu ātrumu un brāzmas zem lietus mākoņiem bija pat vēl stiprākas. Daudzas jahtas nolēma nelauzt inventāru un samazināja buru laukumu, kā arī necelt spinākerus. Tā pat bija arī tādi, kuri gāja ar pilnām burām, gan tādi, kuri nolēma vismaz vienu no diviem trešās dienas braucieniem izlaist.

 

Stiprie laikapstākļi būtiski rezultātus nemainīja, vienīgi pirmajā grupā Gabriel vairs nespēja uzrādīt tika augstus rezultātus kā dienu iepriekš. Stiprajos apstākļos savu spēku demonstrēja Spaniel un Guru. Taču tiem tā arī neizdevās līdz galam sadeldēt Gabriel pārsvaru. Līdz pēdējam brīdim – apbalvošanai – ne Gabriel komandai, ne Spaniel komandai nebija skaidrs, kura ir izcīnījusi uzvaru. Galu galā abām jahtām bija vienāds punktu skaits, taču Gabriel kontā bija vairāk braucienu uzvaras, līdz ar to Gabriel saņēma uzvarētāja laurus, aiz sevis atstājot Spaniel un Guru, kā arī pārējās komandas.

 

Otrajā grupā jahtas Karamba komanda bija pārliecināta par savu uzvaru, tādēļ nolēma pēdējā braucienā nepiedalīties, savukārt Blondy komanda stipros apstākļus izmantoja savā labā un izvirzījās otrajā vietā, Amber Sea atstājot trešajā vietā.

 

Arī jahta Auda nolēma nepiedalīties pēdējā trešās dienas braucienā, jo izcīnītās uzvaras visos iepriekšējos braucienos tos viennozīmīgi padarīja par uzvarētājiem. Otro un trešo vietu saglabāja  Snow White un Ventoux-Deux.

 

Sacensību rezultāti

Fotogalerija

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.10.2 11:08

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri