Usmā aizvadīts Latvijas Q25 čempionāts

Usmas jahtklubā un ezerā 22. un 23. septembrī norisinājās 2012. gada Latvijas Q25 klases čempionāts. Šoreiz uz starta stājās tikai sešas burātāju komandas ar jahtām Bora, Buffalo, Joyride, Lauda, Novators un Woosh. Kā jau daudzi paredzēja, galvenie pretendenti uz zelta medaļām bija daudzkārtējie Latvijas čempioni – Staņislavs un Gatis Backāni, Mārtiņš Bergs, Ainārs Ščipčinskis, kuri šoreiz komandā bija iesaistījuši vieno no Latvijas jaunajiem burātājiem – Ričardu Čači.

 

Laikapstākļi bija labvēlīgi, lai abās sacensību dienās tiesnešiem būtu iespēja dot startu astoņiem braucieniem. Bez tam sacensību distance nebija klasiska – tā bija izveidota, izmantojot četras markas, atsevišķu startu un finiša līniju. Pēc sacensībām sportisti atzina, ka šāda veida distances ir daudz interesantākas par klasiskajām distancēm.

 

Jau pirms pirmā brauciena starta tehniskas problēmas piemeklēja jahtas Novators komandu. Saprotot, ka tehnisko defektu nav iespējams novērst, Andra Zirdziņa vadīta komanda devās atpakaļ uz jahtklubu, lai nomainītu jahtas un turpinātu sacīkstes ar jahtu Teika. Diemžēl šāda līmeņa sacensībām nesagatavotā jahta liedza komandai cīnīties par augstvērtīgu rezultātu – tikai vienā braucienā komandai izdevās apsteigt jahtas Lauda komandu.

 

Šoreiz jahta Buffalo ar kapteini Māri Stakenu bija piesaistījusi pazīstamo burātāju Vladimiru Smoļakovu, kurš ar savu padomu palīdzēja komandai būt daudz konkurētspējīgākai. Vairākos braucienos Buffalo tiešām bija tuvu Woosh vai pat priekšā, taču tikai vienā no braucieniem tiem tiešām izdevās finišēt pirms daudzkārtējiem Latvijas čempioniem. Buffalo komanda viennozīmīgi savu kopvērtējuma rezultātu sabojāja, vienā no braucieniem pieskaroties distances markai un neveicot noteikumos paredzēto apgriezienu – to pamanīja tiesneši un piešķīra diskvalifikāciju.

 

Pirms apbalvošanas nevienam nebija šaubas, ka Woosh komanda ir izcīnījusi kārtējo čempiona titulu, taču par sudraba un bronzas godalgu sadalījumu sirdis trīcēja gan Buffalo komandai, gan Alfam Pampem, kurš ar savu komandu startēja ar jahtu Bora. Pampes vadītā komanda otrajā sacensību dienā ievērojami uzlaboja savu rezultātu un tādējādi tikai par vienu punktu apsteidza Buffalo komandu un tika apbalvota ar sudraba godalgām. Attiecīgi bronzu izcīnīja Buffalo komanda. Kopvērtējumā ceturto vietu ieņēma jahta Joyride, piekto – Lauda, sesto – jahta Teika.

 

Q25 čempionāta fotogalerija

Q25 čempionāta rezultāti

 

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

 

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.09.25 11:49

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri