Latviešiem augsts rezultāts Eiropas Topcat čempionātā

Komo ezerā, kas Itālijas trešais lielākais ezers, no 8. līdz 15. septembrim norisinājās 2012. gada Topcat Eiropas čempionāts. Deviņu valstu konkurencē Latviju Topcat K1 divīzijā pārstāvēja Guntars Maļina un Jānis Priede.

 

Latviešu komanda ar grūtībām saskārās jau pa ceļam uz Itāliju – piekabei nolūzis ritenis, maldīšanās pa šauriem kalnu serpentīniem...  Pēc visiem šiem piedzīvojumiem komanda knapi paspēja uz oficiālajiem treniņbraucieniem un apmērīšanu, kas, protams, traucēja labāk iepazīt ezeru un tajā valdošos apstākļus.

 

Pirmajās divās sacensību dienās laikapstākļi burātājus lutināja – mērens vējš, silts ūdens, saule... Arī rezultāts salīdzinoši labs – kopvērtējumā sasniegta 14. vieta. Taču trešā sacensību diena nāca ar jauniem piedzīvojumiem – trešajā dienā ezeru ieskaujošajos Alpu kalnos uzsniga sniegs, kas apstākļus ezerā dramatiski pārvērta – pūta stiprs vējš, kurš brāzmās pārsniedza pat 30 mezglus. Izkusušā sniega dēļ ezerā strauji pazeminājās arī ūdens temperatūra. Šajos apstākļos uz starta stājās tikai deviņas drosmīgākās Topcat K1 komandas. To vidū bija arī latvieši. Diemžēl saplēsta foka dēļ viņiem neizdevās finišēt braucienā, kas krietni uzlabotu pozīcijas kopvērtējumā.

 

Ceturtajā dienā, nepiemērotu laikapstākļu dēļ starti tika atlikti, taču jau piektajā dienā sacensības atsākās ar jaunu sparu. Īsi pirms pirmā piektās dienas starta latviešu komanda apgāzās un bija spiesta, izlaižot vienu braucienu, izbraukt krastā, lai sakārtotu takelāžu tālākajiem startiem. Atlikušajos divos braucienos Guntaram un Jānim neizdevās atkārtot pirmajās dienās uzrādītos rezultātus, taču visu braucienu summā tika ieņemta 20. vieta, kas līdz šim ir labākais latviešu rezultāts šāda līmeņa Topcat sacensībās.


2012. gada Eiropas Topcat čempionāta rezultāti

Foto: ITCA

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

 

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.09.20 18:08

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri