Latvieši viļņos stiprāki par igauņiem

Igauņu Hijumā salas galējā rietumu punktā 14. septembrī notika divi Igaunijas čempionāti viļņu braukšanā – vējdēļu un kaitborda disciplīnās. Latvieši uzvarēja abās! Krišjānis Tūtāns izcīnīja Igaunijas čempiona titulu viļņu braukšanā ar vindsērfingu, savukārt Dzintars Aulmanis pārspēja visus igauņus un savus tautiešus ar kaitbordu.

 

Vējš un viļņi Ristnu bija pilnīgi "pietiekams" – 20 m/s vējš un līdz pat 4,5 m augsti viļņi – lai pilnvērtīgi noskaidrotu "Surfikool Open 2012" un "Lokahi Cup 2012" uzvarētājus.

 

Vējdēļu čempionātā "Surfikool Open 2012" Latviju pārstāvēja Krišjānis Tūtāns, viņa māsa Gundega Tūtāne un Dagnis Bricis. Krišjānis uz starta stājās ar 87l dēli un 4.7m2 buru. Single eliminācijā Krišjānim pretim stājās igaunis Roberts Koppels, kurš sacensībās atgriezās pēc pāris gadu pārtraukuma. Latvietis viļņu pārvarēšanā bija stiprāks, taču zaudēja atlikušajā brauciena daļā.

 

Kamēr norisinājās pārējie Single eliminācijas braucieni, Krišjānis nolēma patrenēties ar 79l dēli un 4.2m2 buru, lai labāk sagatavotos Double eliminācijai. Krišjānis Tūtāns šo kārtu izturēja perfekti un tika līdz izšķirošajai cīņai par uzvaru, kurā atkal tikās ar Robertu Koppelu.

 

"Vēja stiprums jau bija sasniedzis 20 un vairāk metrus sekundē un lēcieni palika vareni bailīgi un nekontrolējami. Nosēdināju tikai vienu paaugstu Forwardloop un desmitajā minūtē, kad bija palikušas divas minūtes līdz beigām, sēdinot Backloop, vairākās vietās salauzu mastu. Laikam par daudz vējā un par neizturīgu masts. Biju jau samierinājies ar 2. vietu… Tomēr mans sniegums pirmajās 10 minūtēs jau bija pārāks par Robertu! Un paldies latviešu kaiterim, kas mani izvilka krastā," savā blogā raksta Krišjānis Tūtāns.

 

Krišjānis Tūtāns izcīnīja uzvaru, otrajā vietā atstājot Robertu Koppelu, trešajā – Ainu Hārmsonu. Dagnis Bricis dala 7. līdz 9. vietu. Gundega Tūtāne divu dāmu konkurencē piekāpās spirākajai Igunijas pārstāvei Kadrijai Hirversārai, kura uz viļņiem bija spēcīgāka par dažu labu vīrieti.

 

"Surfikool Open 2012" rezultātiKaitborda viļņu braukšanas čempionātā "Lokahi Cup 2012" piedalījās septiņi Latviešu kaitbordisti: Larss Āboliņš, Dzintars Aulmanis, Mārtiņš Kohs, Kristiāns Lipše, Viesturs Ošnieks, Gerds Sīmanis un Mārtiņš Sproģis. No latviešiem astotdaļfinālā nepaveicās tikai Kristiānam Lipšem un Viesturam Ošniekam, pie kam pēdējais piekāpās savam tautietim Dzintaram Aulmanim. Diemžēl uz pusfinālu tika tikai Dzintars, taču viņš Latvijas godu aizstāvēja ar pilnu atdevi – ar uzvaru čempionātā. Par uzvaru Dzintars saņēma Igaunijā dzīvojoša latviešu tēlnieka izveidotu kausu, kurā iestrādāts akmens no Ristnas. Otro un trešo vietu izcīnīja igauņi – Aivars Kamms un Henrijs Kārs.

 

"Lokahi Cup 2012" rezultāti

 

Foto: lat168.lv

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.09.20 16:14

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri