Aizvadīta aktīva burāšanas nedēļas nogale

Aizvadītā nedēļas nogale, 15. un 16. septembris, ir bijusi ļoti aktīva latviešu burātājiem. Latvijā aizvadītas Ķīpsalas, Nakts un Engures sezonas slēgšanas regates, savukārt Igaunijā latviešu jaunie burātāji cīnījās Igaunijas kausa 6. posmā, bet vējdēļotāji – Igaunijas čempionāta 2. posmā.

Vairāki jaunie Optimist un Laser 4.7 klases burātāji aizvadīto nedēļas nogali pavadīja Pērnavā, kur notika Igaunijas kausa 6. posms. Optimist klasē, kā jau ierasts šosezon, no latviešu burātājiem ātrākie bija Roberts Jānis Vancovičs un Helēna Rause. Lai arī Roberts neatkārtoja savu Igaunijas čempionāta sasniegumu un Helēna pieļāva kļūdu pirmā brauciena startā, abu jauniešu rezultāti atkal iepriecina – Robertam 7. vieta, Helēnai 10. vieta kopvērtējumā un 2. vieta starp meitenēm. Teicamu rezultātu uzrādīja arī Agija Ēlerte – viņai 15. vieta kopvērtējumā un 3. vieta meiteņu grupā. Citu latviešu rezultāti Optimist klasē: Mārtiņš Kālis – 26. vieta; Kristers Briedis – 32. vieta; Dags Ambolts – 36. vieta; Robins Lī Špats – 40. vieta; Ēriks Gulbis – 48. vieta; Edvards Pļaviņš – 53. vieta; Matīss Gailums – 54. vieta.

Laser 4.7 klasē Latviju pārstāvēja Dāvis Andersons, Herberts Miezītis, Reinis Kālis un Marta Rause. Dāvim sešu braucienu summā izdevās sasniegt 5. vietu, Martai – 8. vietu, Herbertam – 9.; Reinim – 14.

Regates rezultāti

Jānis Preiss uzvar Formula Igaunijas čempionāta 2. posmā

Šajā pašā nedēļas nogalē Piritā norisinājās Formula klases Igaunijas čempionāta 2. posms vindsērfingā. Latviju tajā pārstāvēja pieci burātāji. Divdesmit četru sportistu konkurencē Jānis Preiss izcīnīja uzvaru, aiz sevis atstājot igauni Ervinu Martinu, kurš bija izcīnījis tieši tik pat punktus, bet mazāk uzvaras astoņos braucienos. Jauniešu grupā vienīgais Latviju pārstāvēja  Raimonds Zelčš, kurš U17 grupā izcīnīja 2. vietu.
Citu Latvijas burātāju rezultāti: Jānis Rencis – 5. vieta; Aleksandrs Leontjevs – 7. vieta; Romualds Zelčš – 11. vieta.

Čempionāta 2. posma rezultāti

Māra Gaiļa regate atdzimt kā Ķīpsalas regate

Kamēr daži vindsērfingisti un jaunie burātāji cīnījās Igaunijā Ķīpsalā atdzima Māra Gaiļa regate, kas tagad ir ieguvusi nosaukumu Ķīpsalas regate, kuru šoreiz uzņēma Ostas Skati. Regatē piedalījās Micro klases jahtas, kā arī Raceboard klases vējdēļi.

Sīvā cīņā Micro klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Andris un Vilnis Zirdziņi ar jahtu Tike, 2. vietā atstājot jahtu My Way. 3. vietu izcīnīja jahtas Micros komanda. Raceboard vējdēļu klasē uzvarēja Vita Matīse; 2. vieta - Mārtiņš Grobiņš; 3. vieta - Gunārs Rozenbergs. Jauniešu konkurencē ātrākais izrādijās Jēkabs Baumanis.

Ķīpsalas regates rezultāti

Piedzīvojumu meklētāji Usmā burā naktīs

Viena no visinteresantākajām regatēm Latvijā noteikti ir tradicionālā Nakts regate Usmas ezerā. Šoreiz izaicinājumu Usmas ezera zālēm, sēkļiem, tīkliem un citiem šķēršļiem meta 19 burātāju komandas. Kā jau katru gadu, piedzīvojumu burātājiem netrūka – arī šogad nakts melnumā tika izbraukātas krasta zāles, neviena vien jahta uzbrauca kādam sēklim vai tīklam.

Šogad kopvērtējumā uzvaru izcīnīja jahtas Razzo komanda, kura apsteidza jahtas Woosh komandu. Pēc sacensībām publicētajos rezultātos 3. vietu ieņēma jahta Preilene, taču acīgākie burātāji pamanīja, ka Preilenei nav pareizs koeficients, tādēļ visticamāk pēc rezultātu izlabošanas 3. vietu kopvērtējumā ieņems jahta Ingrīda.

Engurē burāšanas sezona ir noslēgusies

Kamēr citur burāšanas regates vēl notiek pilnā sparā, Engures jahtklubs bija jau nolēmis burāšanas sezonu pasludināt par slēgtu. Slēgšanas regatē piedalījās deviņas jahtas un ātrākā no tām bija jahta Diks, otro vietu izcīnīja Ventoux-Deux, trešo – Hugo.