Latviešu Optimist sasniegums – 3. vieta Igaunijas čempionātā

Septembra pirmajā nedēļas nogalē Tallinā notika 2012. gada Igaunijas čempionāts burāšanā, kurā piedalījās arī viens no šī brīža ātrākajiem Latvijas Optimist klases burātājiem, 2011. un 2012. gada Latvijas čempions un 2012. gada Latvijas kausa ieguvējs – Roberts Jānis Vancovičs, kā arī divi viņa pārstāvētā Rīgas jahtkluba biedri Dāvis Reinis Andersons (Laser 4.7) un Arvīds Vāvere (Laser Radial). Igaunijas čempionāts viennozīmīgi bija pārbaudījums Latvijas jauniešu burāšanas izaugsmei, kas novērojama pēdējos gados, un Roberts Jānis Vancovičs to pierādīja, iegūstot bronzas medaļu, kas ir viens no pēdējo gadu lielākajiem sasniegumiem Latvijas burāšanā.

 

Kopumā Optimist klases burātāji veica septiņus braucienus un pirmajos startos divpadsmitgadīgais Robertam Jānim Vancovičam izdevās izcīnīt divas otrās vietas, kas igauņu treneriem radīja bažas par to, ka latviešu burātājs izcīnīs kādu no godalgām. Neoficiāla informācija liecina, ka igauņu treneri deva uzdevumu jaunajiem igauņu burātājiem cīnīties komandas labā un censties nepieļaut latvieša nonākšanu uz goda pjedestāla. Diemžēl 5. sacensību braucienā Roberts daudz zaudēja tehniskas kļūdas dēļ – viņa laivai šote ieķērās blokā, tādēļ šī brauciena finišs tika sasniegts tikai 35. vietā, kas rezultātu nedaudz izbojāja. Atlikušos divus braucienus Roberts veica godam un finišu sasniedza trešais, otrās vietas ieguvējam Keitam Lūram zaudējot 4 punktus, bet divus gadus vecākajam uzvarētājam Markusam Lilienthalam – 13 punktus.

 

Roberta Jāņa Vancoviča trenere Žaklina Litauniece pēc sacensībām atzīst: "Tas ir ļoti augsts sasniegums. Mūsu mērķis bija finišēt pirmajā pieciniekā. Mērķis tika izpildīts ar uzviju."

 

 

Igaunijā augstu rezultātu Laser 4.7 klasē izcīnīja arī Dāvis Reinis Andersons. Viņš septiņu braucienu summā uzrādīja 4. labāko rezultātu, tikai par 2 punktiem atpaliekot no 3. vietas ieguvēja.

 

 

Laser Radial klasē startēja Arvīds Vāvere, kuram Igaunijas čempionātā izdevās izcīnīt tikai 16. vietu.

 

Foto: EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas

 

 

 

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.09.6 12:41

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri