Aizvadīts pirmais Latvijas ORC Sportboat čempionāts

Aizvadītā gada nogalē vairāki Q25 klases burātāji nolēma, ka 2012. gada sezonā nepieciešams iedibināt jaunas sacensības, kas uzreiz ieguva Latvijas čempionāta statusu. Pirmais Latvijas ORC Sportboat čempionāts Daugavā pie paša Vansu tilta norisinājās 2012. gada 1. un 2. septembrī. Sacensībās piedalījās piecas jahtas un visas godalgotās vietas izcīnīja Usmas jahtkluba burātāji.

Divās sacensību dienās, aizvadot 7 braucienus, par Latvijas ORC Sportboat čempioniem kļuva Usmas Jahtkluba jahta Buffalo (kapteinis Klāvs Vasks). Otrajā vietā, atpaliekot tikai par vienu punktu ierindojās jahta Henny (kapteinis Alfs Pampe). Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa jahtas Woosh komanda ar kapteini Gati Backānu. Jāpiebilst, ka jahtas Woosh komanda visas sacensības aizvadīja kā līderi, taču īsi pirms apbalvošanas saņēma diskvalifikāciju par deklarētās komandas skaita neievērošanu pirmās dienas braucienos. Tādēļ Woosh no 1. vietas noslīdēja uz 3. vietu.