Noslēgusies 2012. gada Roņu Pirts Regate

Pieci posmi, trīs dienas, divas regates - tā šogad tika aizvadīta Roņu Pirts Regate. Visi dalībnieki regatei pulcējās ceturtdienas vakarā Engures ostā, lai uzsāktu pirmo posmu, kurš bija arī nakts posms, maršrutā Engure - Roņu sala. Visa nakts pagāja vieglā pretvējā. Vēja virziens pa nakti arī nedaudz pamainījās no plānotā un jahta GURU paspēja vienu stundu noiet arī ar spinakeru. Neskatoties uz lēnā vēja prognozēm, visi dalībnieki bija jau finišējuši Roņu salā pirms 08:00.

 

Piektdiena visiem dalībniekiem bija atpūtas diena, un to katrs iemanījās izmantot savai atpūtai. Citi peldējās, citi sauļojās, citiem bija interesants pirmais Roņu salas apmeklējums un ekskursija pa salu, kā arī tika spēlēts Latvijā strauju popularitāti gūstošais pludmales volejbols. Piektdienas vakarā visas jahtas reģistrējās Roņu salas jahtkluba organizētajai regatei "Ruhnu Regatta". Pēc ilgākām sarunām LAT LYS handikapa sistēmas uzturētāji ir vienojušies ar EST LYS uzturētājiem par vienotas sistēmas atzīšanu un jahtas ar LAT LYS sertifikātiem piedalījās EST LYS grupā.

 

Sestdienas rītā visi dalībnieki devās uz starta – 11:00 tika dots brīdinājuma signāls pirmajam braucienam. EST LYS grupa šogad, pateicoties dalībniekiem no Latvijas, bija izveidojusies par vislielāko ieskaites grupu. Galvenais tiesnesis nolēma EST LYS grupai dot startu kā pirmajai starta grupai, kas pamatīgi sajauca prātus Igaunijas dalībniekiem, kuri startēja ORC ieskaites grupās. Netika pievērsta uzmanība starta karogiem, kā rezultātā jahtas startēja nepareizā laikā un vairākas jahtas ieguva maksimālo punktu skaitu par nestartēšanu braucienā. Sestdiena kopumā tika veikti trīs braucieni. Pirmajos divos braucienos bija jāveic divas cilpas pret vēju un pa vējam. Trešajā braucienā bija jāveic distance apkārt Roņu salai. Spirgtais rīta vējš lēnām pieņēmās un pēdējā brauciena finālā vēja ātrums jau sasniedza 10 m/s. Pieņemoties vējam, parādījās arī interesanti atgadījumi kursos ar spinakeriem. Lielākā problēma piemeklēja jahtu KOLIBRI, kurai ahterhalzes laikā neizturēja grotbomja kniedējums. Pēc triju startu apkopojuma jahtas no Latvijas neļāva Igauņu vienīgajai jahtai iespraukties uz goda pjedestāla. Trešo vietu izcīnīja jahta BUFFALO, otrajā vietā jahta GURU un pirmo vietu, kā arī "Ruhnu Regatta" ceļojošo kausu ieguva jahta DIKS. Redzot kausu aizceļojot šogad uz Latviju, Igauņu burātāji vakar sarunās atdzina, ka būs nākošgad vairāk jahtām jāpiedalās LYS grupā, lai atgūtu kausu.

 

Svētdienas rīts pienāca apmācies un pirms 10:00, kad tika dots starts pēdējam posmam uz Enguri, sākās arī lietus. Visspraigākā cīņa tika paredzēta starp LYS 2 grupas pirmajām divām jahtām DIKS un BUFFALO, kuras kopvērtējuma tabulā šķīra tikai 0,9 punkti. Arī LYS 1 grupā pirms pēdējā brauciena vēl nekas nebija izšķirts un pastāvēja iespējama līderu maiņa. Spirgtais rietumu vējš raiti dzina jahtas uz Engures pusi, tomēr izrādījās ka prognoze ne vienmēr ir precīza. Beigu posmā vējš sagriezās no dienvidrietumiem un pastiprinājās brāzmās virs 10 m/s. Jahtas finišēja cieši pie vēja. Pirmā finiša līniju šķērsoja jahta GURU. Pēc tam nepilnu divu stundu laikā finišu sasniedza arī visas pārējās jahtas.

 

Regates rezultāti

 

Paldies regates galvenajam atbalstītājam SIA "Alvima"!

 

Jahtklubs ENGURE

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.08.20 17:26

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri