Jaunie burātāji uzsāk cīņu par Latvijas čempionu tituliem

Rīgas jūras līcī pie Engures ostas 2012. gada 10. augusta pusdienlaikā tika dots pirmais starts Latvijas čempionātam burāšanā, kurā trīs dienu laikā Latvijas un Igaunijas jaunie burātāji izcīnīs čempionu titulus vairākās švērtlaivu klasēs. Kopumā uz starta stājās 63 Optimist, Laser 4,7 un Laser Radial klases burātāji, kuriem šajās sacensībās ir jācīnās ne vien tikai vienam ar otru, bet arī ar stipro vēju un lielajiem viļņiem.

 

Pašu mazāko burātāju klasē – Optimist – viennozīmīgi par favorītiem tiek uzskatīti Helēna Rause, kurai šī ir pēdējā sezona šajā jahtu klasē, un Roberts Jānis Vancovičs. Ar abiem favorītiem centīsies cīnīties Veronika Čače, Ēriks Zvilna un citi jaunie burātāji no Audas, Kuivižu, Priedaines, Rīgas un Usmas jahtklubiem. Kopumā sacensībām ir pieteikušies 46 Optimist klases burātāji.

 

Dalībai čempionātā ar Laser 4,7 klases švērtlaivām ir pieteikušies vienpadsmit jaunieši. Šajā klasē par potenciālajiem līderiem tiek uzskatīti tādi sportisti kā Marta Rause, kura tikai mēnesi atpakaļ debitēja šajā jahtu klasē un izcīnīja uzvaru jau pirmajās sacensībās, Ričards Zvilna un Madara Suško, kura izcīnīja uzvaru Latvijas III Olimpiādē.

 

Vismazākais dalībnieku skaits ir pieteicies olimpiskajā Laser Radial klasē. Tajā viennozīmīga favorīte ir Anna Aile, kura vēl šī gada pavasarī cīnījās par ceļazīmi uz Londonu. Interesanta cīņa būs vērojama arī starp pērnā gada Laser 4,7 klases čempionu Emīlu Elnioni, Dāvi Andersonu, Arvīdu Vāveri, kā arī Ričardu Čači.

 

Pirmajā sacensību dienā Rīgas jūras līcī pie Engures ostas valda 8 līdz 10 m/s stiprs ziemeļaustrumu vējš un aptuveni 2 metru augsti viļņi, kas jaunajiem burātājiem rada sevišķi grūtus apstākļus burāšanai. Laika prognozes liecina, ka līdzīgi laika apstākļi būs novērojami arī otrajā čempionāta dienā, savukārt trešajā dienā meteorologi sola nedaudz mierīgākus laikapstākļus.

 

Foto: www.burasanasskola.lv

 

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.08.10 16:49

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri