Aizvadīts Ziemeļvalstu jauniešu burāšanas čempionāts

No 25. līdz 29. jūlijam Pērnavā norisinājās Ziemeļvalstu jauniešu burāšanas čempionāts "Nordic Youth Sailing Championship 2012". Tajā plaši pārstāvētas bija Zviedrija, Somija, Dānija, Norvēģija, Igaunija. Latviju sacensībās pārstāvēja deviņpadsmit Latvijas jaunieši, no kuriem augstāko rezultātu kārtējo reizi uzrādīja māsas Marta un Helēna Rause, kā arī Roberts Jānis Vancovičs.

Līdzīgi kā Kite Party 2012, kur pirmo reizi Latvijā tika noskaidrots Latvijas kaitborda čempions, arī Pērnavā dalībniekiem vējš brīžiem bija jāgaida vairākas stundas. Taču vājajā un mērenos vēja apstākļos tiesnešiem izdevās dot sešus startus Optimist un Laser Radial jahtu klašu dalībniekiem, kuru vidū bija arī Latvijas jaunieši.

Meiteņu konkurencē Optimist klasē visaugstāko rezultātu Latvijas sportistu vidū uzrādīja Optimist klases "veterāne" Helēna Rause, kura šajā klasē dominē jau vairākus gadus un tajā startē pēdējo sezonu. Helēnai 78 dalībnieču vidū izdevās izcīnīt 30. vietu. Jāpiebilst, ka viņa šajās sacensībās bija labākā ne tikai no latvietēm, bet arī no baltietēm, kaut gan Lietuva šajā čempionātā nepiedalījās. Tuvākā sekotāja bija Veronika Čače, kura finišēja 53. vietā. Pārējām un jaunākajām Latvijas meitenēm šoreiz neizdevās izkļūt no pēdējā desmitnieka.

Zēnu konkurencē līdzīgi kā Helēna Rause meiteņu konkurencē, ar pamatīgu atrāvienu no pārējiem Latvijas optimistiem finišēja Roberts Jānis Vancovičs – viņam 24. vieta. Tuvākais sekotājs no Latvijas – Ēriks Zvilna izcīnīja 64. vietu.

Kārtējo pārsteiguma momentu Latvijas jauniešu burāšanas pazinējiem savā vārdadienas regatē sagādāja Marta Rause, kura tikai pirms divām nedēļām pirmo reizi uzkāpa uz Laser klases laivas un uzreiz izcīnīja uzvaru Engures kausā. Marta Laser Radial klases, kurā tika iekļauta arī Laser 4.7 klase, kopvērtējumā pārspēja visus Latviešus un finišēja 14. vietā. Jāatzīmē, ka Marta Rause ir nolēmusi turpmāk startēt Laser klasē un šobrīd meklē finanses, lai iegādātos Laser klases jahtu gan sev, gan māsai. Labākais no jauniešiem, Ričards Zvilna spēja izcīnīt 18. vietu, tūlīt aiz viņa kopvērtējumā arī Dāvis Andersons.

Nordic Youth Sailing Championship 2012 rezultātus iespējams apskatīt oficiālajā mājas lapā www.ny2012.ee, kā arī LZS kalendārā pie attiecīgajām sacensībām.