Atskats uz Līča Ralliju

Pirms Līgo svētkiem noslēdzās šī gada Līča Rallijs. Regates dalībniekiem nācās sastapties ar bezvēju, kā arī stiprākām brāzmām līdz 15 m/s.

 

Regate sākās piektdienas pēcpusdienā 15. jūnijā Daugavā pie jahtkluba Latvijas Jahta. Dalībniekiem bija jāveic pirmais un arī visgarākais posms Rīga - Kuiviži, kura garums bija 50 j.j. Uz starta izgāja 5 jahtas, no kurām viena piedalījās gan Līča Rallijā, gan arī Kanska Kausā. Mainīgajos laika apstākļos pirmā finišu sasniedza sieviešu komandas jahta Ra. Pusotru stundu vēlāk finiša līniju Kuivižos šķērsoja Diks, Filias un Lība. Visas jahtas finiša līniju šķērsoja 8 minūšu intervālā. Pēc tam finiša līnijai tuvojās vēl viena sieviešu komanda ar jahtu Giotto. Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ un arī tumsā nepamanīto tīklu iespaidā jahta izstājās tikai dažas kabeļtauvas no finiša līnijas.

 

Otrās dienas distancē jahtas devās 14:00 un priekšā bija aplis no Kuivižiem līdz Kihnu salai un atpakaļ. Prognoze solīja lēnu vēju. Visizturīgākā šajos apstākļos bija jahta Lība, kura vienīgā pieveica 36 jūdzes garo distanci un finišēja četros naktī. Šis bezvēja posms izvirzīja jahtu Lība kopvērtējuma līderpozīcijās.

 

Svētdiena bija atpūts diena, kuru pēc izvēles dalībnieki varēja pavadīt atpūšoties  vai arī piedaloties paralēli notiekošās regatēs. Svētdienas rīts Kuivižos atnāca ar vēja pastiprināšanos no dienvidiem – brāzmu stiprums sasniedza 7 - 9 metri sekundē. Jūrā devās tikai Optimist un Laser klases burātāji.

 

Svētdienas vakarā dalībnieku sanāksmē, skatoties laika prognozi pirmdienai, tika nolemts, ka starts tiks dots 09:00, jo visa diena būs jāpavada kreicējot pret stipru rietuma vēju no Kuivižiem uz Roņu salu. Pirmdienas rīts prognozē vilties nelika un trīs jahtas, Diks, Lība un Filias, atstāja viesmīlīgo Kuivižu ostu un devās trešajā posmā, kura laikā tika kreicēts pret 10 - 12 metru vēju uz Roņu salu. Finiša līniju visas trīs jahtas šķērsoja pēc pieciem pēcpusdienā un nepilnu astoņu minūšu laika intervālā.

 

Pirmdienas vakaru dalībnieki pavadīja Limo pirtī un dalībnieku sapulcē tika apspriesta otrdienas prognoze. Analizējot prognozi, bija redzams, ka dienvidu vējš dienas laikā griezīsies uz rietumiem un pastiprināsies, tāpēc tika pieņemts veikt ceturto posmu no Roņu salas uz Mērsgagu un tās pašas dienas vakarā veikt arī piekto posmu no Mērsraga uz Enguri.

 

Otrdienas rītā 11:00 jahtas uzņēma kursu uz Mērsragu. Sākuma posms pagāja kursā cieši pie vēja, bet prognoze piepildījās un drīz vējš iegriezās no rietumiem un pastiprinājās brāzmās līdz 15 metriem sekundē. Šie labvēlīgie laika apstākļi ļāva veikt distanci četru stundu laikā un pēc trijiem pēcpusdienā jahtas piestāja Mērsraga ostā uz nelielu atelpu.

 

Mērsragā tika paēstas pusdienas un 18:00 tika dots starts pēdējam posmam Mērsrags - Engure, kurš vēja virziena un stipruma dēļ tika nosaukts par dragreisu – 10,5 j.j. garais posms tika veikts pusotrā stundā.

 

Drīzumā, pēc piestāšanas Engures ostā, notika arī apbalvošana. Kopvērtējumā piektajā vietā ierindojās jahta Giotto, ceturtajā jahta Ra, trešajā vietā, par punktu atpaliekot no otrās vietas, ierindojās jahta Filias, kurai otrā vieta palika rokas stiepiena attālumā, jo neveiksmīgi tika pacelts genakers pēdējā posmā, kura dēļ nācās zaudēt vienu punktu. Otrajā vietā jahta Lība un pirmajā vietā jahta Diks, kura izcīnīja arī galveno balvu no veikala Laivu Lietas - stacionāro DSC rāciju.

 

Nelielā diskusijā pēc apbalvošanas tika pārrunātas labās un sliktās regates puses un arī nosprausts mērķis nākošā gada maršrutam. Dalībnieki atzina, ka vajadzētu regates ietvaros apmeklēt vairāk ostas, tāpēc par iespējamo maršrutu regatei tika nolikts Rīga - Kuiviži - Kihnu - Abruka - Roja - Mērsrags.

 

Organizētāju vārdā sakām lielu paldies par viesmīlīgu uzņemšanu Kuivižu ostai - Arnim un Jānim, Roņu salas ostai un Prītam, Mērsraga ostai un Ivo, kā arī mūsu regates atbalstītājam - veikalam Laivu Lietas. Ceram uz turpmāku sadarbību nākošgad un aicinām piedalīties visus tos, kuriem šogad nesanāca laika.

 

Līča rallija rezultāti

 

Jahtklubs Engure

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.07.2 10:54

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri