Jūras burātāji uzsāk cīņu par Latvijas čempionu tituliem

Šodien, 27. jūnijā pulksten 13:00 Daugavā pie Vanšu tilta tiks dots starts 2012. gada  Latvijas Jūras burāšanas čempionātam, kas Daugavā un Rīgas jūras līcī norisināsies līdz 30. jūnijam. Šogad par atklāto Latvijas čempionātu pastiprinātu interesi ir izrādījuši nevien pašmāju burātāji, bet arī burātāju komandas no Igaunijas, Lietuvas un Polijas. Jau šobrīd, kad vēl iespējams pieteikt dalību čempionātam, vēlmi piedalīties ir izteikušas aptuveni trīsdesmit jahtas.

 

Pirmajā dienā sacensību dalībniekiem pēc starta Daugavā, iepretim Pasažieru ostai, būs jādodas līdz Rīgas jūras līcim, kur sacensības jāturpina starp Daugavas un Lielupes ietekām. Otrajā sacensību dienā burātāji pēc starta, kas tiks dots pulksten 11:00 Daugavā pie Mangaļsalas, dosies līdz Kuivižiem. Atlikušajās sacensību dienās burātāji par medaļām cīnīsies Salcgrīvas, Kuivižu un Ainažu piekrastes tuvumā, kā arī dosies līdz Kihnu salai un atpakaļ.

 

Sacensību dalībnieki tiks sadalīti četrās grupās – pēc starptautiskās ORC handikapu sistēmas startējošās jahtas atkarībā no sava izmēra veidos divas starta grupas, trešajā grupā startēs LAT LYS–2012 handikapu sistēmai atbilstošās jahtas, kas ražotas pirms 1991. gada. Ceturtā starta grupa atvēlēta daudzkorpusu jahtām.

 

Vērtējot jau saņemtos pieteikumus, jāatzīst, ka par uzvaru ORC 1 grupā vissīvākā cīņa notiks starp igauņu jahtām "Katarina II", "Katarina Jee" un lietuviešu jahtu "Jigy Jigy", un šobrīd grūti noteikt vai šajā cīņā izdosies iejaukties kādai no latviešu jahtām, piemēram, "Galaxy", "Gabriel" vai "Paula". ORC 2 grupā par sīvu cīņu rūpēsies jahtu "Arabella", "Blondy" un "Snow White". Cerams, ka šajā cīņā iesaistīsies arī 2010. gada čempioni - jahta "Beauty".

 

LAT LYS grupā arī neizpaliks cīņas – par uzvaru noteikti cīnīsies jahtas "Confetti", "Diks" un "Ventoux Deux" un šo cīņu iespējams nomāks divcīņa starp jahtām "Ilze" un "Venta".

 

Daudzkorpusu jahtu konkurencē par potenciālo uzvarētāju tiek uzskatīts katamarāns "Kani Keli", taču arī katamarānu "Namejs" un "Wiki" komandas ir spējīgas izcīnīt uzvaras. Šobrīd gan grūti paredzēt vai laikapstākļi nedos papildus priekšrocības trimarānam "Triskell".

 

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 

Foto: f64   

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.06.27 08:30

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri