Usmas II laikmeta desmitgade

Leģendārā Usmas vindsērfinga regate piedzīvojusi ne tikai divus laikmetus, bet arī divas desmitgades. Pirmajā (1982. – 1991. g.) tika sasniegts absolūtais dalībnieku rekordskaits – 1988. gadā ezerā izburāja 284 sērfotāji. Otrajā, sākot no 2003. gada, vairāk par 65 dalībniekiem pagaidām nav izdevies savākt. Kaut gan priekšnoteikumi tam ir.

Jau trīs gadus regate notiek sērfotājiem ļoti ērtā vietā – ezera dienvidu daļā ar centru Bukdangu kempingā. Turklāt jūnijā, kad vēja netrūkst, drīzāk tas paliek pat pāri. Šogad, godinot vējdēļa pēdējo (cerams, ka tikai uz četrām sezonām) olimpisko gadu, īpašs vērtējums bija dalībniekiem visās četrās olimpiskajās klasēs. Pārstāvēta nebija tikai pati jaunākā – RS:X. Vai tiešām no Liepājas, kur ir kuplākā šīs klases flote, līdz Usmai ir tik tālu?! Žēl, ka uz mudinājumu piedalīties neatsaucas Techno klases jaunieši. Vienalga 36 buras ara Usmas vēju, kas it čakli pūta no rietumiem, otrajā dienā mazliet iegriežoties uz ziemeļiem un liekot spēlēt salu aizvēju brāzmainās paslēpes.
Pirmajā dienā galvenais tiesnesis Eižens Kanskis sērfotājus nostrādināja atklātākos ūdeņos. Pirmā brauciena veikšanai, vidējam vēja ātrumam svārstoties ap 8- 10 m/s, pat labākajiem Raceboard burātājiem bija nepieciešamas vismaz 50 minūtes. Prieks, ka Bruno Štrauss un Aleksandrs Ļeontjevs, brālīgi sadalot punktus savā starpā, pie Usmas sāk radināt arī Formula Windsurfing.
Raceboard klasē un absolūti septiņos braucienos pa trim uzvarām un divām otrajām vietām guva Gunārs Rozenbergs un olimpiete Vita Matīse, kurai uzvaru ar viena punkta pārsvaru, nācās atdot vec – un lielmeistaram Gunāram. Septīto uzvaru guva Alvis Ozoliņš, par to saņemot trešo Liepkalnu kliņģeri un Reta Skricka Kontaktlēcu centra saulesbrilles. Pats Rets līdz pēdējam braucienam pretendēja uz labāko trijnieku, beigās iegūstot visneērtāko ceturto vietu. Jāpiebilst, ka sacensībās piedalījās arī pārējie šīs regates lieldraugi jeb sponsori. ADI šefs Juris Bolužs izcīnīja 21. vietu, tūlīt aiz sevis atstājot Bukdangu saimnieku Ati Maldoni.
Mistral One Desing klasē pārliecinoši uzvarēja Dainis Pūka, kurš stiprākā vējā spēja iekļūt Raceboard braucēju labāko desmitniekā. Lechner karaļiem šādā vējā gāja grūti. Par čempionu kļuva Aldis Zēmanis. Tikai divas vietas viņam zaudēja vēsturiskā Windglider līderis Aldis Orniņš. Usmā noslīka Andra Zandes, saukta arī par Killeru, aizvēsturiskais glaiders, vēlreiz pasvītrojot, ka vindsērfinga olimpiskās gaitas vismaz uz četriem gadiem pārtrauktas. Bet pats Killers nenoslīka, apliecinot vēlmi sērfot vēl arvien, arvien.
Droši vien nākamā gada Usmā būs Raceboard, Atklātā šverta vējdēļu klase, Formula Windsurfing un sīkāks dalījums pa vecuma grupām.
Paldies visiem, kas piedalījās!
Dainis CAUNE
Foto: Agnese CAUNE

Rezultāti


Pievienoja: Juris Ailis 2012.06.14 10:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri