Ogres muzeju naktī piedalīsies arī burātāji

Ar devīzi "Zilā krāsa – jūra" 19. maija sestdienā jau astoto reizi Latvijā norisināsies starptautiskā akcija "Muzeju nakts". Zilā krāsa iesāk trīs simbolu un krāsu ciklu – zils (jūra), zaļš (mežs), sarkans (dzintars) – kas noslēgsies 2014. gadā, kad Rīga kļūs Eiropas kultūras galvaspilsētu. Iekļaujoties Muzeju nakts kopīgajā zilās krāsas noskaņā, Muzeju nakti Ogrē atzīmēs ūdens un gaisa zīmē.

 

Jau no plkst. 20.00 Ogres muzeja izstāžu zālē darbosies retro peldkostīmu darbnīca. Šeit topošo dizaineru uzraudzībā, iedvesmojoties no peldkostīmu dizaina vēstures un ļaujoties iztēlei, ikviens varēs uzskicēt savu peldkostīmu, lai pēc tam ar dizaineru palīdzību to arī izgatavotu. Bet pulksten 23.00 atvērsim muzeju naktī tapušo peldkostīmu izstādi apmeklētāju vērtēšanai.

 

Vienlaicīgi, no pulksten 20.00 – 23.30 apdzīvosim arī laukumu pie muzeja. Jaunākie muzeja viesi šeit varēs piedalīties Ogres upes nepieradināto akmeņu apgleznošanā un mākslinieciska izkārtošanā. Kopā ar Ogres Valsts tehnikuma pedagogiem un audzēkņiem modelēsim koka kuģīšus, bet papīra kuģīšus jaunākajiem Muzeju nakts apmeklētājiem palīdzēs izlocīt Jauniešu domes pārstāvji.

 

Laukumā pie Kultūras nama kāpnēm no 20.00 – 24.00 rosīsies "Top Cat" klases jahtas komanda. Šeit klausīsimies leģendārās "Mildas" kapteiņa Rolanda Millera stāstus, mācīsimies siet jūrnieku mezglus. Noslēgumā centīgākajiem un drosmīgākajiem mezglu sējējiem būs sarūpēts arī eksāmens. Par piemiņu no muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties pie jahtas.

 

No 23.30 – 24.00 peldkostīmu konkursa laureātu apbalvošana, svinīga fotografēšanās ar jahtas kapteiņiem.

 

Vakara garumā laukumā pie muzeja darbosies radošā dīdžeju apvienība "Oger". Apmeklētājiem atvērtas būs muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Leģendārā Ogre" un "Ogre – peldu un gaida kūrorts", kur kinomīļi varēs baudīt V. Braslas mākslas filmu "Ūdensbumba resnajam runcim".

 

Tikai muzeju naktī ekskluzīva iespēja saņemt unikālu suvenīru – Ogres veselīgo un skujkoku fitoncīdiem bagāto gaisu. Ūdens netiks izsniegts, bet būs iespēja degustēt, iegādāties un izlūgties recepti gardajiem ūdens kliņģeriem.

 

Mūsu sadarbības partneri rīkošanā un visas nakts garumā ir Ogres novada pašvaldība, Pilsētas Jahtklubs, Latvijas Zēģelētāju savienība, Latvijas TOPCAT klases asociācija, Ogres Valsts Tehnikums, Ogres novada jauniešu dome, Radošā apvienība "Oger".

 

Attēlā:  Peldkostīmi vējā. 20. gs. sākuma pastkarte. Jūrmalas muzeja foto

 

Rakstu sagatavoja:
Santa Šustere
Ogres Vēstures un mākslas muzeja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
www.ogresmuzejs.lv  

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.05.10 09:53

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri