Vasaras vidū Liepāja uzņems jahtu regati "Baltic Sprint Cup"

6. un 7. februārī Liepājā viesojās jahtu regates "Baltic Sprint Cup" organizatori no Hamburgas un ar iesaistītajām pusēm pārrunāja regates norisi Liepājā šā gada 26. un 27. jūlijā. Tikšanās laikā Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš ar organizatoriem vienojās, ka regates norise Liepājā būs gan burāšanas sporta, gan kultūras un patīkamas atpūtas pasākums.

 

"Priecājamies, ka "Baltic Sprint Cup" rīkotāji Liepāju izvēlējušies par vienu no regates pieturvietām. Regates ienākšana Liepājā pilsētai būs liels ieguvumus. Pirms trim gadiem liepājniekiem un pilsētas viesiem bija liela interese par regates jahtām, tāpēc atbalstījām arī šā gada regates ienākšanu Liepājā. Šādu starptautisku pasākumu atbalstīšana ir viens no veidiem, kā pilsētai piesaistīt arvien vairāk tūristu," uzskata Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks G. Ansiņš.

 

Regates direktors Henings Rohols (Henning Rochol), mārketinga vadītājs Arne Hiršs (Arne Hirch) un sacensību direktors Alans Grīns (Alan Green) informēja, ka jahtas savu ceļu uzsāks 19. jūlija pēcpusdienā, dodoties regatē no Vācijas pilsētas Boltenhāgenas (Boltenhagen) uz Zviedrijas pilsētu Karlskronu (Karlskrona) un pēc tam uz Vestervīku (Västervik). Šķērsojot Baltijas jūru no rietumiem uz austrumiem, 26. jūlija vakarā aptuveni 40 jahtas piestās Liepājā.

 

Liepājas promenādē plānota svinīga jahtu sagaidīšana, apbalvošana un pavadīšana jeb tās sauktā buru parāde. Ikvienam būs iespēja apskatīt jahtas un atvērtajās stundās viesoties uz to klāja. Paredzams, ka regates dienās varēs paviesoties arī uz Jūras spēku kuģiem, doties ar laivu jūrā, lai klātienē vērotu regates ienākšanu un aiziešanu no Liepājas. Regates ietvaros Liepāja plāno uzņemt aptuveni 40 jahtas – vairāk kā 300 burātājus un viņus pavadošās personas.

 

Regates uzņemšanu un norisi Liepājā koordinēs Liepājas Reģiona Tūrisma informācijas birojs. Nozīmīga loma pasākuma īstenošanā būs pašvaldībai, Liepājas Jahtu centram, Latvijas Jūras spēkiem, Liepājas ostas dienestiem, robežsardzei, viesnīcām "Fontaine Royal" un "Hotel Promenade", uzņēmumam "Toi Toi Latvija" un citiem atbalstītājiem.

 

Plašāka informācija par regati www.balticsprintcup.com

 

Sabīne Priediena, Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieka palīdze

t. 63404771

m. t. 26701116

epasts: sabine.priediena@dome.liepaja.lv


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.02.21 19:02

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri