Prezidenta 2011. gada apskats un 2012. gada novēlējums

Cienījamie burātāji!

Ir pagājis 2011 gads un vēl palikuši daži mirkļi līdz gadu mijai. Pirms tas ir noslēdzies, vēlos atgriezties un atzīmēt šī gada nozīmīgākos notikumus burāšanā Latvijā:

 • Pasaules Čempionāts Mikro klase Usmā. Kopā piedalījās 150 dalībnieki no 7 valstīm.
 • Eiropas Čempionāts un World Grand Prix Formula Windsurfing klasē Liepājā. Piedalījās 98 dalībnieki no 20 valstīm.
 • Annas Ailes (Laser Radial) un Riharda Akmentiņa piedalīšanās pirmajā atlases kārtā Londonas Olimpiskajām spēlēm, decembrī, 2011 ISAF Pasaules Čempionātā Pertā, Austrālijā. Anna izcīnija 75 vietu un pēc olimpiskās atlases principa palika 39, kas vēl nedeva viņai iespēju atlasīties šajā čempionātā, bet iespēju to izdarīt 2012. maijā, Vācijā. Rihards finišēja 82. kopvērtējumā un 44. pēc olimpiskā atlases principa.
 • Jaunus optimistus saņēma Priedaines, Rīgas, Audas un Usmas jahtklubi, kas veicināja jauno burātāju skaita pieaugumu Optimist klasē.
 • Labi organizētās regates un to apmeklējums. Latvijas Čempionātā jauniešiem, Neil Pryde Baltija kausa sacensībās Liepājā, piedalījās 113 dalībnieki, Latvijas Jaunatnes Olimpiāde Jūrmalā, DN čempionāts Ķīšezerā, četru klašu Latvijas čempionāti vindsērfingā, kā arī Latvijas Čempionāti Jūras sacīkšu jahtām, Q25 un Mikro klasēs.
 • Mūsu sportisti šogad piedalījās:  Pasaules Čempionātos – Bic Techno, San Francisco; Formula Windsurfing Puerto Rico; DN klasē Sāremā; Top Cat – Tromzē, Austrijā; World Master Games vindsērfingā Itālijā. Eiropas Čempionātos – RSX Bulgārijā un Raceboard klasē, Somijā.
 • Tiesnešu kolēģijas aktīvais darbs apelāciju, protestu izskatīšanā un apmācībā.Pilnvētīgs kvalifikācijas komisijas darbs un pilnībā pabeigta maiņa veco vadītāju apliecībām pret jaunām.
 • Veiksmīgā sadarbība ar sponsoriem AKZ, Hansaworld, aviokompāniju Lufthansa un citiem atbalstītājiem.


Lai nodrošinātu veiksmīgu darbu un augstāk minēto notikumu veiksmīgu izpildi, jāņem vērā, ka tas ir komandas darbs. Tāpēc īpaši vēlos izteikt atzinību Usmas jahtklubam un Kristīnei Kanskai, kas rīkoja Pasaules čempionātu Mikro klasē. Es vēlos pateikties Klubam Rietumkrasts un Jānim Jēkabsonam, kas organizēja Eiropas čempionātu vindsērfingā Liepajā. Jurim Ailim, kas šogad ar apņēmību sāka pildīt arī LZS izpildirektora pienākumus. Mūsu treneriem, kas regulāri strādāja ar bērniem un audzina mūsu jauno burātāju paaudzi un sportistus. Sacensību organizatoriem un klubiem, kas regulāri organizēja sacensības. Bērnu vecākiem, kas iegulda savu laiku un enerģiju, lai atbalstītu jauno burātāju attīstību Latvijā. Tiesnešu kolēģijai, kuru šogad atkal atsāka vadīt Alberts Rozins. Pateicību gribētu izteikt arī kvalifikācijas komisijas vadītājam Gunāram Šteinertam, Pēterim Bormanim un Jānim Grīslim. Liels paldies par atbalstu un ieguldījumu Latvijas burāšanā sacensību sponsoriem un atbalstītajiem Uldim Asaram un Edmundam Sprudžam, bez kur atbalsta nebūtu notikušas 2011. sezonas galvenās sacensības un mums nebūtu bijusi iespēja uzaicināt un uzņemt burātājus un dalībniekus no 20 dažādām pasaules valstīm. Es patiesi novērtēju ikviena radīto interesi, palīdzību un atbalstu Latvijas burāšanā pagājuša gada laikā.

 

Skatoties jau rītdienā, nākošais 2012. gads tagad jau izskatās tikpat nozīmīgs kā pagājušais gads, jo priekšā ir daudz nozīmīgu notikumu :

 • Pasaules Čempionāts Formula Windsurfing klasē Liepājas pludmalē, kas notiks no 20 – 26. augustam.
 • Londonas 2012 Olimpiskās spēles un divi Pasaules Čempionāti, kā beidzamās kvalifikācijas sacensības RSX un Laser Radial klasēs. Ja tiks pārvarēta otrā atlases kārta, izredzes piedalīties Londonas spēlēs būs Annai Ailei un labākajam RSX klases vindsērfingistam.
 • Latvijas Olimpiāde Liepājā. Sacensības ir paredzētas 6 jahtu klasēs.
 • Latvijas čempionāti visās burāšanas klasēs, kopā 11.
 • Tiek turpināts LZS treneru darbs ar jauniešiem klubos. Ceram redzēt Kuivižu jahtkluba jaunos burātājus jau mūsu valsts sacensības.
 • Sadarbības turpināšana ar esošajiem LZS sponsoriem un jaunu piesaistīšana.
 • Mārketinga un sporta atpazīstamības vairošana.

 

 

Noslēdzot šo gadu, es vēlos pateikties mūsu klubu, biedru, organizāciju un sportistu komandas darbam, bez kuru palīdzības un pašatdeves, tas nebūtu izdarāms. Tas viennozīmīgi rada man prieku un lepnumu par ikvienu burātāju, treneri un vecāku, kas iegulda savu laiku, enerģiju un iedvesmu Latvijas burāšanas attīstībā.

 

Kā teicis bijušais ASV Tomass Džefersons : “Es ļoti ticu veiksmei, un jo vairāk es strādāju, jo vairāk man tās ir.”

 

Laimīgu, veiksmīgu un sportiskiem panākumiem bagātu Olimpisko 2012. gadu!

 

Ansis Dāle, prezidents

 

Foto: LETA

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.12.31 17:46

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri