Aizvadīts burāšanas tiesnešu un treneru seminārs

Latvijas Zēģelētāju savienības tiesnešu kolēģija 2011. gada 20. decembrī veikala "Regate" telpās Rīgā, Maskavas ielā 4, rīkoja burāšanas tiesnešu semināru. Šoreiz uz to bija uzaicināti arī jahtklubu burāšanas treneri. Piedāvājam iepazīties ar notikumiem 2011. gada sacensību sezonā, kuri tika apskatīti šajā seminārā.

 

Seminārā piedalījās burāšanas tiesneši: Andrejs Bērziņš, Mārcis Kalniņš, Eižens Kanskis, Arnis Krauklis, Ojārs Rancāns; burāšanas treneri: Guntars Eistreiķis, Žaklīna Litauniece, Kristaps Močāns, Jānis Preiss; burāšanas tiesnesis un treneris Juris Ailis. Semināru vadīja LZS Burāšanas tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs Alberts Rozins.

 

Semināra darba kārtība
1. Pārskats par 2011. gada burāšanas sezonā notikušajām sacensībām.
2. Galveno tiesnešu atskaites par 2011. gada burāšanas sacensībām, kuru rīkošanā piedalījās LZS; pamanīto kļūdu analīze; treneru piebildes un pretenzijas par Latvijas atklāto burāšanas čempionātu Optimist, Laser Radial un Laser 470 klasē.
3. Burāšanas tiesnešu darba plāni 2012. gada sezonā.

 

Semināra gaita
Mārcis Kalniņš sniedza pārskatu par Latvijas atklāto čempionātu Mikro un Topcat klasē (27.-29.05.2011, Usma). Sacensību laikā bijis stiprs vējš, tāpēc visi paredzētie braucieni nav notikuši. Bijis protests par divu jahtu sadursmi.

 

Atskaitoties par sacensībām ar vējdēļiem, semināra dalībnieki izteica vēlmi pastiprināt protestu komitejas, tajās ietverot tiesnešus ar pieredzi tieši protestu izskatīšanā, kā arī pārrunāja iespējas rīkot īpašus seminārus, lai paaugstinātu arbitru kvalifikāciju vējdēļu regatēs.

 

Runājot par Latvijas čempionātu jūras jahtām (28.06. - 02.07. 2011, Rīgas līcis), semināra dalībnieki pieminēja kļūdu, ko pieļāvusi protestu komiteja, neizskatot protestu par nopietnu divu jahtu sadursmi. Čempionāta sacensību komitejas priekšsēdētājam Eiženam Kanskim uzdots  to izskatīt 2012. gada janvārī. Alberts Rozins norādīja arī to, ka šā čempionāta sacensību komitejas    izvēle bijusi slikta, par protestu komitejas priekšsēdētāju, piemēram, norīkojot Ilmāru Lakšu, kurš  šādus pienākumus līdz šim nekad nav pildījis. Citu piezīmju par čempionāta tiesāšanu nebija.

 

Runājot par pasaules čempionātu Micro klasē HANSA WORLD (14.08. - 21.08.2011, Usma),  Mārcis Kalniņš pastāstīja par problēmām, sastādot sacensību instrukciju, īpaši par tās punktiem, kas apgrūtinājuši tiesnešu darbu finišā. Alberts Rozins piezīmēja, ka sacensību organizētāji, vietējos burāšanas tiesnešus izliekot no viesnīcas, lieguši viņiem iespēju piedalīties pasaules čempionātu tiesājušo arbitru noslēguma sanāksmē, kā arī norādīja, ka nacionālo čempionātu un augstāka līmeņa sacensībās tiesnešu izmitināšana pēc kazarmju principa nav pieļaujama.

 

Priedaines jahtkluba burāšanas treneri savulaik izteica lielu neapmierinātību par protestu komitejas lēmumiem 2011. gada Latvijas atklātajā burāšanas čempionātā Optimist, Laser Radial un Laser 470 klasē (05.08. - 07.08.2011, Lielupe). Šī neapmierinātība atspoguļojās arī dzelteno interneta lapu vēstulēs un rakstos, kuru autoru nepatiesie apvainojumi tiesnešus mēģināja apliet ar dubļiem. Bet semināra laikā neviena pretenzija par čempionāta tiesāšanu no treneru puses neatskanēja.

 

Runājot par treneru pieļautajiem ētikas normu pārkāpumiem, LZS tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs norādīja, ka interneta publikācijās izteiktie pārmetumi šajā gadījumā nav bijuši pamatoti ar faktiem, noticis burāšanas sacensību noteikumiem un sporta ētikas normām neatbilstošs, nepieļaujams mēģinājums iejaukties tiesāšanā un neētiska bijusi arī trenera rīcība, pārmetumus tiesnešiem izsakot sportistiem klātesot.

 

Šajā sakarā viņš ierosināja:
1. ne vēlāk kā līdz 2012.gada 1.februārim noteikt normu, kādā attālumā novērošanas kuteri sacensību laikā drīkst atrasties no olimpiskās (īsās) distances;
2. ar nepieciešamajiem paskaidrojumiem LZS mājas lapā nekavējoties reaģēt uz jebkuru nekorektu interneta publikāciju.
Ne tiesnešiem, ne treneriem nekādu papildinājumu vai iebildumu pret to nebija.
Vēl šajā sakarā Ojāram Rancānam tika izteikta piezīme par nepareizi aizpildītu protesta veidlapu, kālab apgrūtināta apelācijas izskatīšana.

 

Mārcis Kalniņš pastāstīja, kāpēc iesniedzis apelāciju par protestu komitejas lēmumu atcelšanu Q25 klases Latvijas čempionātā (24.09. - 25.09.2011, Usmas ezers), bet Alberts Rozins informēja par šajā sakarā pieņemto lēmumu vienlaikus ar sacensību iekļaušanu LZS pasākumu kalendārā publicēt arī attiecīgās jahtu klases noteikumus. 2011.gada Q25 klases Latvijas čempionātā vairums jahtu klases noteikumiem diemžēl neatbilda.

 

Turpmākie plāni
Nākamās burāšanas sezonas darba plānu LZS Tiesnešu kolēģija izstrādās 2012. gada janvārī un februārī.
Mārcis Kalniņš ieteica klātesošo principiāli atbalstītu priekšlikumu grozīt kvalifikācijas prasības tiesnešiem galvenajās regatēs. Semināra dalībnieki uzdeva Mārcim Kalniņam sagatavot šo grozījumu publikāciju.

 

Kvalifikācijas paaugstināšana
Pēc semināra tika saņemts burāšanas tiesneša Arņa Kraukļa un Ojāra Rancāna iesniegums piešķirt viņiem «Pirmās kategorijas burāšanas sporta tiesneša» kvalifikāciju.
Lēmums par to LZS Tiesnešu kolēģijai ir jāpieņem līdz 2012. gada februāra vidum.Alberts Rozins,
LZS Burāšanas tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs
Tel. 29238337
E-mail: orc@regate.lv


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.12.29 16:38

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri