2012. gadā Rīgā notiks Sail Training International konference

2011. gada 18. - 19. novembrī Tulonā (Francijā) notika gadskārtējā starptautiskās burāšanas organizācijas "Sail Training International" (STI) konference, kurā piedalījās 350 delegāti no 35 valstīm. Konferencē piedalījās arī Rīgas delegācija Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča vadībā. Delegācijas sastāvā bija Rīgas domes Ārlietu departamenta un Rīgas brīvostas pārvaldes speciālisti un Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Kalmanis. Konferences laikā tika paziņots, ka Rīgai ir uzticēts rīkot STI konferenci 2012. gadā un svinīgi tika parakstīta attiecīga vienošanās.

 

Konferences ir viens no STI darbības mērķiem un jau daudzus gadus notiek katra gada novembra vidū kādā no nākamā gada regates pilsētām. Tās tiek organizētas mācību burāšanas apmācību kuģu īpašniekiem un operatoriem, to pilsētu un ostu pārstāvjiem, kurās notiek vai ir plānotas regates "The Tall Ships Races" nākamajos gados, burāšanas apmācību organizatoriem. Iepriekšējos piecos gados STI konferences ir notikušas Ščecinā (Polijā), Liverpūlē (Lielbritānijā), Halifaksā (Kanādā), Stambulā (Turcijā) un Stavangerā (Norvēģijā).

 

2012. gada konference notiks 2012. gada 16. - 17. novembrī. Tās programmu veidos gan plenārsēdes visiem delegātiem, gan darba grupu sesijas par konkrētiem ar burāšanas apmācību un burinieku pasākumu organizēšanu saistītiem jautājumiem. Rīgā notiks arī STI Jaunatnes forums.

 

Rīgas delegācija piedalījās arī regates pilsētu un ostu darba grupas sanāksmē, jo 2013. gada 25. - 28. jūlijā Rīga būs viena no šīs regates ostām. Regates flotes Rīgā viesosies otru reizi. Pirmoreiz 2003. gada 10. - 13. augustā Rīgā viesojās 80 burinieki un jahtas, kas pulcēja vairāk kā pusmiljons apmeklētāju.

 

Uģis Kalmanis: "STI Konference ir vienreizēja iespēja parādīt Rīgu starptautiskajai burāšanas mācību sabiedrībai. Tā ir iespēja piedalīties konferences darbā un izplatīt savus reklāmas materiālus ne tikai Rīgai, bet visām Latvijas ostām, kuras var un kurām ir interese uzņemt regates "The Tall Ships Races 2013" flotes buriniekus un jahtas ceļā uz Rīgu. Regates kruīza posms būs no Helsinkiem uz Rīgu. Kuras ostas kuri kuģi vēlēsies šajā ceļā apmeklēt – tas pilnībā būs atkarīgs no Latvijas ostu pārstāvju vēlēšanās aicināt ciemos. Rīgas delegācija Tulonas konferencē ir veikusi lielu darbu, lai radītu interesi apmeklēt Rīgu. Starp tiem, kas izrādīja lielu interesi apmeklēt Rīgu 2013. gadā, bija pasaules lielākie burinieki "Sedov" un "Kruzenshtern".

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.12.5 13:46

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri