Jurim Kreigeram – 70

Juris Kreigers - burātājs un meistars, kurš būvē ledusjahtas kā Stradivari vijoles.

Juris dzīvoja Ķīšezera krastā un gan vasarā, gan ziemā redzēja balto buru spēles ezerā. Tas nevarēja atstāt viņu vienaldzīgu un tā Juris kļuva par burātāju. Republikas Centrālajā jahtklubā viņš sāka burāt uz tā laika populārās švertlaivas "M" klasē, bet ziemā vadīja 12 M  ledusjahtu.

 


 

Sešdesmito gadu beigās, kad Latvijā nonāca populārās starptautiskās "DN" klases ledusjahtas rasējumi, viņš kā jahtkluba galdnieks īsā laikā ar citu entuziastu palīdzību uzmeistaroja divas šīs klases ledusjahtas, bet pavasarī PSRS čempionātā Tallinā pats izcīnīja 4. vietu.

 


 

Juris savā mūžā ir uzbūvējis vairāk nekā 100 ledusjahtu un ar savu pieredzi tās izveidojis kā Stradivari vijoles. Bez nevienas skrūves vai naglas no atlasītām koka detaļām, kur katrai šķiedrai vai svaram ir īpaša nozīme.

 

Juris Kreigers ilgus gadus bija Latvijas izlases dalībnieks gan "FINN" klasē, bet jo īpaši Olimpiskajā trīsvietīgajā "SOLING" klases ķīļjahtas ekipāžā, kuras panākumi viņam deva Starptautiskā Sporta meistara titulu.

 


 

Ja grib satikt Juri, vajag doties darbdienās uz Bolderājas jahtkluba darbnīcu, kur viņš no agra rīta vienmēr kaut ko jaunu meistaro.

 


 

Daudz Laimes Jurim Dzimšanas Dienā un 70 gadu jubilejā 21. novembrī!

 

 

Lai viņam laba veselība un jaunas ieceres!

 

Māris Dāle

 

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.11.20 22:58

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri