Romānam Armanovičam - 70

Romāns Armanovičs ir burātājs, kurš vēl joprojām burā ar vējdēli, ledus jahtu, "Finn’u", katamarānu, sniega sērfingu un citām buru laivām.

 

Romāns burašanā ienāca 1958. gadā Republikas Centrālajā jahtklubā, Ķīšezerā. Sāka kā komandas loceklis uz trīsvietīgās "M" klases švertlaivas un kā komandas matrozis uz MONOTIP "XV" divvietīgās ledusjahtas.

 


 

60. gadu sākumā viņš strauji izvirzijās līderos ar "FINN" klases švertlaivu un 1962. gadā kļuva par Latvijas vicečempionu. Tad dienests Padomju flotē, bet atgriezies, viņš 1970. gada Latvijas meistarsacīkstēs uz jaunās "DN" klases ledusjahtas kļuva par pirmo Lativjas čempionu "DN" klasē.
Turpināja startēt gan ziemā, gan vasarā un bija viens no pirmajiem, kurš Ķīšezerā iemēģināja vindsērfingu.

 


 

R.Armanovičs kļuva par PSRS sporta meistaru gan ledusburāšanā, gan burāšanā.

 

Pārcēlies no Rīgas uz dzīvi Brocēnos, kur viņa māja atrodas netālu no Cieceres ezera, viņš arī tur ieviesa burāšanas tradīcijas. Jāņu rītā, ja bija vējš, viņš ar vējdēli devās braucienā visa ezera garumā un sveica nogurušos Jāņu bērnus krastā.

 

2002. gadā Romāns Armanovičs piedalījās Eiropas Čempionātā ledus burāšanā MONOTIP XV klasē kā komandas loceklis uz Virtsjarves ezera ledus Igaunijā, izcīnot 13. vietu.

 

Savā laikā 70. gados PSRS čempionāta ledus burāšanā uz Somu līča ledus viņš vienā no braucieniem izskrēja caur finišu ar tādu handikapu, ka tiesneši pat nepiefiksēja, jo gaidīja tālumā esošos Igauņu favorītus. Viss nokārtojās!

 


 

R.Armanovičs joprojām sastopams sērfotāju kompānijā skaistajos Latvijas ūdeņos.

 

Kad viņš gatavojās svinēt Brocēnos savu 50 gadu jubileju, par godu meistaram 18. novembrī tika organizēts brauciens ar vējdēļiem pāri Ķīšezeram. Gaiss bija atdzis līdz 0 C°, tādēļ dalībnieku nebija daudz , toties līdzjutēju krastā gan. Toreiz R.Armanovičam neklātienē tika piešķirts tituls „GRĀFS ARMANOVIČS”.

 

Šogad 70. gadu jubilejā viņš ir burātājs, kurš burā joprojām!

 

Lai viņam veselība!

 

Māris Dāle

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.11.17 14:06

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri