Latvijā būvēs ātrāko Mikro Proto divīzijas jahtu

Šī gada 8. oktobrī jahtklubā "Auda" tika prezentēta jaunā Micro klases "Proto" divīzijas jahta, ko SIA "OM Composites" sadarbībā ar RTU Maģistru grupu Rihardu Priedīti, Armandu Šmauksteli un Renāru Vītolu, kā arī Latvijas Universitātes Polimēru mehānisko institūtu, gatavojas palaist nākošajā sezonā.

 

Micro klase tika izveidota 1977. gadā Francijā pēc žurnāla "Bateaux" iniciatīvas, kas nodrošināja mērījumu platformu mazai, viegli pārvietojamai jahtai bez IOR/CHS (tagad IMS/IRC) mērījumiem. Sākotnēji šo konceptu starptautiski pavirzīja Britu Salās, Itālijā un Šveicē, vēlāk Spānijā un Polijā un tagad jau 5 gadus aktīvi piedalās Austrumeiropas valstis un Krievija. Kopš 1999. gada "Micro Pasaules kausa" Polijas pilsētā Gdiņā, "Micro" klase tika atzīta ISAF, kur tai tika piešķirts Pasaules čempionātu statuss. Šodien klase attīstās arī aiz Atlantijas okeāna, kur Brazīliešu un Kanādiešu komandas šķērso okeānu, lai piedalītos gadskārtējās Pasaules čempionātu sacensībās. "Micro" klases koncepts aizsākās ar vēlmi radīt visiem pieejamu 3 vietīgu "One Design" jahtu, kas piemērota sacensībām un aktīviem dienas izbraucieniem ar ģimeni vai draugiem.

 

Uz tā pamata tika apvienotas 3 jahtu divīzijas - "Proto", "Racer" un "Cruiser", kas galvenokārt atšķiras ar to kubatūru un svaru.

 

"OM Composites" pamata mērķis ir uztaisīt ātrāko "Proto" jahtu kāda līdz šim ir uztaisīta. Un, lai to sasniegtu, mēs izvirzījām 5 galvenos nosacījumus, ko arī izpildījām.

  • Hidrodinamikas tests pie jahtas 0-15 grādu sasvēruma;
  • Jāizveido ergonomiska un ērta fizelāža;
  • Jāaprēķina lamināta kritiskās slodzes;
  • Jāizmanto labākie materiāli jahtu industrijā no GURIT;
  • Speciāla dizaina buras karbona mastiem no WB-Sails Finland.


Micro klase ir lieliska laiva, lai jebkurš pieaugušais, kurš vēlas iemācīties burāt varētu apgūt pamatus burāšanā kopā ar ģimeni vai draugiem. Turklāt šai klasei ir vērojama izaugsme un starptautiskās sacensības notiek arī tepat Latvijā.

Video


Matiss Alvikis
OM Composites Ltd.


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.10.13 13:58

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri