Latvieši atgriežas no Topcat čempionāta Austrijā

No 27. augusta līdz 3. septembrim pasakainās kalnu un ezeru zemes Austrijas Ebensee pilsētā, Traunzē ezerā norisinājās Pasaules čempionāts TOPCAT K1 2011 un Starptautiskais čempionāts TOPCAT K2 & K3 2011 (TOPCAT K1 World Championship 2011 and TOPCAT K2 & K3 International Championships 2011).

 

Ik gadu uz šo pasākumu ierodas vislabākie TOPCAT katamarānu burātāji no visas pasaules. Kopumā pasākumā šogad piedalījās 96 katamarānu komandas no tām 44 komandas bija pieteikušās TOPCAT K1 klasē. Latvijas komandas šajā čempionātā tiek pārstāvētas kopš 2002. gada, kā rezultātā Latviju un Latvijas Topcat klases asociāciju Eiropā labi pazīst un ciena.

 

Pateicoties komandas sponsoram – konsultāciju un projektēšanas uzņēmumam "Aqua-Brambis" un tā valdes priekšsēdētājam un īpašniekam Aivaram Brambim, Latvijas komanda varēja jau otro gadu pārstāvēt Latviju un cīnīties ar pasaules klases burātājiem Topcat K1 klasē šajā vērienīgajā pasākumā.

 

Latvijas komandu pārstāvēja Guntars Maļina un Jānis Priede (Latvijas TOPCAT klases asociācijas biedri).

 

Guntars  un Jānis, kuri kopā burā tikai divus gadus, čempionātā burājot blakus pasaules klases burāšanas elites pārstāvjiem, guva nenovērtējamu pieredzi, kā arī atziņu, ka vēl ļoti daudz jāmācās un jātrenējas, kā arī jāpiedalās sacensībās un jāgūst pieredze.

 

Pēc piecām interesantām sacensību dienām un deviņiem braucieniem, kopvērtējumā izcīnīta 36 vieta, kas arī ir vērā ņemams rezultāts.

 

Jāpiebilst, ka Latvijas burātājus Traunzē ezers pārsteidza ne tikai ar fantastiskajiem dabas skatiem, bet arī ar mainīgiem vēja apstākļiem – ezerā valda termālie vēji, kas starp kalnu grēdām veido dīvainus virpuļus un gaisa plūsmu joslas, tādējādi Latvijas komandas puišiem, kuri pārsvarā burā jūrā vai iekšzemes ūdeņos, kuri ir tuvu jūrai un kuros pūš piekrastes vēji, radīja daudzus pārsteiguma brīžus.

 

Pēc sīvas divkaujas, uzvaru un pasaules čempiona titulu izcīnīt izdevās pašreizējiem Eiropas čempioniem no Itālijas Guido Pasolini un Gianluca Casadei ITA 4001.

 

Otrās vietas ieguvējiem, Austrijas komandai Tom Zajak un Mercedes Zinn-Zinnenburg AUT 3964, ar uzvarētājiem bija līdzīgs punktu skaits un
uzvarētāju noteica pēc labāko finišu skaita.

 

Trešajā vietā Šveices komanda Normann Strack un Ralf Hartmann SUI 3648 kuri ierindojās šajā pozīcijā pateicoties vienam finišam pirmajā vietā, jo līdzīgs punktu skaits bija trešās, ceturtās un piektās vietas ieguvējiem.

 

Katra šāda regate dod jaunu pieredzi, motivē vairāk trenēties un iegūt labākus rezultātus. Tā ir iespēja iegūt jaunus draugus un apskatīt brīnišķīgas vietas.

 

Nākošgad čempionāts norisināsies Itālijā (Lago de Como). Ticam, ka Latviju varēs pārstāvēt vairākas ekipāža.

 

 

Vairāk foto 

Vairāk foto un video

 

 

Andra Simanoviča
Latvijas TOPCAT klases asociācija

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.09.20 17:48

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri