Par jahtas "Spaniel" dalību regatē "The Tall Ships Races 2011"

Laikā no 2011.gada 30.jūnija līdz 8.augustam jahta "Spaniel" piedalījās Starptautiskās Burāšanas mācību asociācijas "Sail Training International" (STI) rīkotajā regatē "The Tall Ships Races 2011" pa maršrutu Voterforda (Īrija) – Grīnoka (Lielbritānija) – Lervika (Šetlendu salas, Lielbritānija) – Stavangera (Norvēģija) – Halmstada (Zviedrija).

 

Regates pirmajā sacensību posmā Voterforda – Grīnoka vājais vējš nebija "Spaniel" sabiedrotais – komanda izcīnīja 6. vietu savā C klasē un 33. vietu kopvērtējumā.


"Esam mierā pēc finiša. Bijām otrie savā klasē, kas šķērso finiša līniju un piektie visā flotē. Pie otrā pagrieziena punkta bijām pirmie klasē un kopvērtējumā, bet vējš nolūza un tas neļāva cerēt uz augstu vietu. Lielās C klases jahtas šādā vējā varēja izmantot kā priekšrocību savus lielākus par mūsējo buru laukumus", tā posma kapteinis Normunds Strods. 
    

Regates kruīza posmā "Spaniel" komanda apmeklēja Skotijas sastāvdaļas – Argilu, Hebridu, Orkneju un Šetlendu salas. "Hebridu un Šetlendu salās "Spaniel" viesojās 1999.gadā, kad regates kruīza maršruts arī bija Grīnoka – Lervika. Cik mums zināms, "Spaniel" ir pirmā Latvijas jahta, kas bijusi Argilu un Orkneju salās. Skarbas, bet skaistas ainavas. Gan uz jūras, gan salās bija iespēja vērot dažādus delfīnus un vaļus, daudz neredzētu putnu,", iespaidos dalījās posma kapteinis Uģis Kalmanis. 
    

Diemžēl arī otrajā regates sacensību posmā Lervika – Stavangera vējš bija vājš un  rezultātā "Spaniel" ierindojās tikai 10.vietā C klasē. "Laikam vēlreiz jāapmeklē kādi burāšanas kursi", humora sajūtu nezaudēja posma kapteinis Silards Kamergrauzis. 
    

Trešajā sacensību posmā Stavangera – Halmstada komandai izdevās izcīnīt 2.vietu C klasē un 4.vietu kopvērtējumā. "Kārtējo reizi pierādījās, ka viegla vēja apstākļos cīnīties, lai tiktu uz priekšu un izmantotu katru mazāko brīzīti, patiesībā ir daudzkārt grūtāk kā vētrā. Pareizi taktiskie lēmumi un visas komandas darbs trīs diennakšu garumā sevi attaisnoja. Tieši neatlaidība un 100% koncetrēšanās deva fantastisku labi padarīta darba sajūtu, kāpjot uz pjedestāla pēc balvas", pastāstīja posma kapteine Signe Andersone.
    

Tā ir "Spaniel" komandas 16 godalgotā vieta kopā pirmās piedalīšanās regatē 1998.gadā! Joprojām neviena no regates jahtām šo gadu laikā tik daudz godalgotu vietu nav izcīnījusi.
 
                

Uģis Kalmanis,
Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs,
jahtas "Spaniel" kapteinis


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.08.17 19:19

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Daniels Neibergs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri