Noskaidroti Latvijas čempioni Optimist, Laser 4.7 un Laser Radial klasēs

Latvijas čempionātā burāšanā, kas no 5. -7. augustam norisinājās Jūrmalā, piedalījās 35 Optimist, 6 Laser Radial un 5 Laser 4.7 jaunie burātāji. Regati organizēja Latvijas Zēģelētāju savienība, Priedaines jahtklubs un Latvijas Optimist asociācija.

Laika apstākļi šajās sacensībās ievērojami atviegloja darbu sacensību galvenajam tiesnesim Valteram Romanam, jo visās sacensību dienās jūrā pūta stabils vējš, kas brīžiem arī krietni pastiprinājās. Pilnībā tika izpildīta regates programma – 9 braucieni.

Vissīvākā cīņa par Latvijas čempiona titulu notika Optimist klasē. Kaut arī atsevišķos braucienos spēja uzvarēt 5 sportisti, labākās izredzes bija Helēnai Rausei, kura gandrīz visos braucienos bija labāko trijniekā, taču neveiksmīga piesmelšanās pēdējā brauciena beigās kopvērtējumā deva tikai otro vietu. Par Latvijas čempionu kopvērtējumā un B grupā kļuva viens no jaunākajiem sacensību dalībniekiem, 11 gadus vecais Roberts Jānis Vancovičs (Rīgas jahtklubs), trešajā vietā Usmas jahtkluba pārstāve Veronika Čače. B grupas ieskaitē otrajā vietā ierindojās Ēriks Zvilna (Priedaines JK), trešajā vietā Agija Ēlerte (Usmas JK).

Laser Radial klasē Annai Ailei (Priedaines JK) šoreiz nebija neviena nopietna konkurenta. Viņa uzvarēja visos braucienos ar ievērojamu pārsvaru.

Otro vietu Laser Radial klasē izcīnīja Raitis Rauza (Priedaines JK), trešajā vietā Ričards Čače (Usmas JK).

Laser 4.7 klasē ar stabilu pārsvaru uzvarēja Emīls Elnionis (Rīgas JK), otrajā vietā Matīss Jurgenovskis (Priedaine jahtklubs), trešajā vietā Madara Suško. Meitenēm Laser 4.7 klasē Madarai zaudēja Enija Rudzīte, trešajā vietā Dana Spuriņa (visas meitenes no Priedaines jahtkluba).

Patīkami, ka šajā Latvijas čempionātā piedalījās arī 4 Rojas jahtkluba pārstāvji.