Latviešu un lietuviešu burātāju komanda uzvar sacensībās apkārt Gotlandei

jLatviešu un lietuviešu apvienotā burātāju komanda, kura jūlija otrajā nedēļā ar jahtu "Jigy Jigy" startēja prestižākajā Baltijas jūras un Ziemeļeiropas jūras regatēm – "ÅF Offshore Race" apkārt Gotlandes salai – ir atgriezusies Latvijā ar uzvaru. Šis sasniegums ir vērtējams kā viens no lielākajiem pēdējo gadu Baltijas burātāju panākumiem, jo līdz šim nevienai Baltijas burātāju komandai vēl nebija izdevies uzvarēt skandināvus tik grūtās un sarežģītās sacensībās.

 

Kopumā "ÅF Offshore Race" regatē, kas kādreiz bija zināma ar nosaukumu "Gatland Runt", piedalījās 272 burātāju komandas no vairāk kā 12 valstīm. Tās sacensībās bija sadalītas deviņās grupās atbilstoši jahtu izmēriem un izmantotajai handikapu sistēmai. Lietuviešu un latviešu apvienotā burātāju komanda "Jigy Jigy" un Latvijas jahta "Galaxy" startēja ORC International Bravo klasē, kuras dalībniekiem bez apstājas bija jāveic 364 jūras jūdžu gara distance.

 

Pirmo sacensību distances marku pēc starta pirmā apņēma Latvijas jahtas "Galaxy" (X-43) komanda, kas viesa cerību sagaidīt no šīs jahtas ļoti augstvērtīgu rezultātu finišā, taču "Galaxy" nespēja noturēt konkurentus aiz sevis un zaudēja savas pozīcijas, finišu sasniedzot 22. vietā.

 

Savukārt lietuviešu jahtas "Jigy Jigy" (Archambault A35) komanda, kurā startēja arī Valters Romans, Gatis Graudums un Andris Zirdziņš, pirmo distances marku apņēma kā 15. jahta, taču jau 364 jūras jūdžu garās distances vidū bija sasnieguši līderu grupu un uzsāka cīņu par uzvaru. Divas sekojošās distances markas "Jigy Jigy" komanda sasniedza kā savas grupas līderi, taču sekojošās 50 jūdzes nedaudz veiksmīgākas bija konkurentiem, kas "Jigy Jigy" atbīdīja uz 4. pozīciju. No šī punkta līdz finišam bija atliekušas 54 jūdzes, kurās Latvijas un Lietuvas burātāji izdarīja visu, lai finišu sasniegtu kā līderi. Finišā lietuviešu kapteiņa Šaruna Sodeikas jahta savus tuvākos konkurentus, zviedra Patrika Forsgrena vadītās jahtas "Team SWE 88" komandu apsteidza par 13 minūtēm un 57 sekundēm. Trešo vietu šajā klasē izcīnīja angļu kapteiņa Mikaela Olsena vadītā jahta "Arcona UK Racing".

 

Valters Romans pēc sacensībām skaidro: "Šīs ir sacensības ar ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu. Šajā regatē, jo sevišķi ORC grupā nestartē, iesācēji un vienkārši burāšanas mīļotāji. Nepilnas četrsimt jūdzes garās distances veikšanai mums bija vajadzīgas nedaudz vairāk kā trīs diennaktis, kas tika aizvadītas nepārtrauktā spriedzē. Laika apstākļi bija dažādi – sākumā bija stiprs vējš, taču vēlāk sekoja bezvējš un pat migla. Miglu un bezvēju izmantojām savā labā – ķerot vieglās vēja brīzes, noķērām konkurentus. Runājot ar komandu nolēmām, ka viena no mūsu komandas priekšrocībām bija tas, ka sešu cilvēku komandā bija četri pieredzējuši stūrmaņi, kas ļāva regulāri nomainīt nogurušo stūres vīru."

 

Vairāk par "ÅF Offshore Race" iespējams uzzināt oficiālajā mājas lapā


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.07.12 17:40

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri