Usmas kauss Optimist un Laser klasēs

Jau vairākus gadus pirms "Usmas Kausa" notiek treniņnometne, kurā piedalās gandrīz visi Latvijas jaunie burātāji. Šogad no Priedaines jahtkluba nometnē piedalījās 14 audzēkņi, četrās jahtu klasēs. Ar laiku Usmas ezers mūs nelutināja, bija gan bezvējš, gan pūtiens, gan vairākas reizes treniņu laikā izmirkām līdz ādai un vienu pēcpusdienas treniņu pat nācās atcelt! Taču tā bija lieliska iespēja izkopt savas prasmes burāt viļņos, jo Lielupē viļņošanās ir liels retums :)
Šogad Usmas Kausā piedalījās 30 "Optimist", trīs "Laser R" un trīs "Laser 4,7". Vienīgā "Cadet" klases komanda no Priedaines jahtkluba startēja ārpus konkurences. Pirmā diena bija ar nelielu, ļoti mainīgu vēju, kurš brīžam sagriezās pavisam šķībi, sagādājot raizes, gan tiesnešiem, gan braucējiem, tādēļ izdevās iedot tikai divus startus. Pēc pirmās dienas "Optimist" un "Laser R" klasēs līderi bija Ēriks Zvilna un Raitis Rauza no Priedaines jahtluba. Laser 4,7klasē pirmais, kā jau ierasts, Emīls Elnionis no Rīgas j/k.
Otro dienu visi gaidīja ar zināmām bažām, jo laika prognozes bija ļoti pretrunīgas, tika solīts gan brāzmains vējš un lietus visas dienas garumā, gan saule un bezvējš. Īsi pēc pirmā starta lietus gan uzlija, taču drīz vien starp mākoņiem paspīdēja arī saule un tikai mākoņi nākdami katrs ar savu vēju, brīžam sajauca burātājiem visas kārtis! Ap pulksten vieniem vējš brāzmās pastiprinājās, tā dodot papildus priekšrocības tiem burātājiem, kas stiprā vējā jūtas labāk nekā vājā. Ričards Zvilna atkal sajutās kā zivs ūdenī un abus pēdējos startus nofinišēja kā otrais un pirmais. Spraigajā cīņā par uzvaru dažus sirmus matus treneriem sagādāja mūsu līderis Ēriks Zvilna, te briesmīgi "spiezdamies" un tādejādi zaudējot ātrumu, te startējot no trešās rindas, pūlī ar pirmā gada bērniem. Bet gods, kam gods, no visām paša sagādātajām ķezām viņš pamanījās izkulties ar godu, zemāk par ceturto vietu finišā nenokrītot :)) un kopvērtējumā izcīnot pirmo vietu! Otrajā vietā Roberts Vancovičš no Rīgas j/k, trešā Helēna Rause no Audas.
Trenerei par lielu prieku arī Emīls Rudzītis, sagaidījis lielo vēju, abos pēdējos braucienos finišēja septītais, pie tam priekšpēdējā braucienā, lielāko daļu distances noturoties ceturtais! Emīla pūliņi arī tika atalgoti, jo ar šo Emīls pamanījās iekļūt apbalvoto skaitā un saņēma kausu par trešo vietu B grupā, uzreiz aiz abiem šā brīža "Optimist B" klases līderiem Ērika Zvilnas un Roberta Vancoviča, bet kopvērtējumā izcīnot 11 vietu! Ļoti labi startēja Dima Grigorjevs kopvērtējumā izcīnot 10 vietu! Kā pa viļniem gāja mūsu vienīgajai meitenei "Optimist" klasē Almai Štēbelei, ļoti bieži pirmajā distances daļā izcīnoties līdz vietai desmitniekā, bet līdz finišam atkrītot uz beigu galu. Taču uz ūdens viņa uzvedās, kā rūdīts jūras vilks, ne aci nepamirkšķinot ne lietus, ne stipro brāzmu laikā! Vājāk nekā gribētos startēja Krišjānis Strods, 12 vieta(izskatās, ka nakts filmu seansi rezultātu neuzlabo)!
Mazliet grūtāk klājās jaunajiem burātājiem Alenam un Edvīnam, kas tika "iemesti" kopējā treniņu un sacensību režīmā un uz savas ādas dabūja izbaudīt  Usmas ezera "priekus". Taču visi turējās godam, ieskaitot Cadet klases iesācējus Esteri Kumpiņu un Emīlu Azandu, kas uz nometnes beigu posmu bija veiksmīgi sadalījuši lomas un burāja ar patiesu azartu!
Diezgan smagi otrajā dienā bija jācīnās Raitim Rauzam, kam pēc pirmās dienas vieglajām uzvarām likās, ka pirmā vieta jau kabatā! Tiko vējš iepūta stiprāk, abi konkurenti sasparojās un Raitim tikai pēdējā braucienā izdevās izraut savu pirmo vietu Ričardam Čačem(UJK) no rokām!
Laser 4,7 klasē viss notika kā vienmēr, Emīls Elnionis pirmais visos braucienos, bet abas Priedaines jahtkluba meitenes Madara un Enija kauju izcīnīja savā starpā! Neiztika bez kurioziem: Madara pirmās dienas pēdējā braucienā, pusmetru no finiša līnijas, saklausot tiesneša svilpienu, pagriezās un aizbrauca mājās! Kā vēlāk izrādījās tiesnesis bija pieņēmis finišu "Optimistam", nevis Madarai. Ļoti stresainas šīs sacensības izvērtās Enijai Rudzītei, jo jau no pirmās dienas viņu vajāja ķibeles, trūka nost gan stūres pagarinātājs, gan kantsiksnas(diemžēl ar vecām laivām tā gadās diezgan bieži). Par lielu gandarījumu man, viņa nezaudēja cīņas sparu un optimismu, kas īstam burātājam ir ļoti piemērota īpašība un godam izcīnīja trešo vietu !

Priedaines jahtkluba trenere Ināra Aile

www.burasanasskola.lv


Pievienoja: Juris Ailis 2011.06.20 19:19

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri