Yyteri sacensību piezīmes

Pēc Burtnieku regates, saules, bezvēja un odu nogurdināti, trīs vīru un atbalsta grupas pavadībā, izlēmām doties uz Somiju, Eiropas čempionātu Raceboard klasē. Patiesībā šis brauciens bija ieplānots kā izmēģinājums ceļojumam septembrī uz Eiropas Master spēlēm Itālijā, kur pirmo reizi ir iekļauts vindsērfings. Visu surf inventāru un somas sakrāmējot Mārtiņa Grobiņa aizdotajā piekabē un paši ērti sasēžoties Dodge Grand Caravan, izbraucot no Rīgas pl.15:30 jau 19:30 esam Tallinā pie prāmja. Pēc saulrieta vērošanas uz kuģa un neliela nakts brauciena ap pl.3:00 no rīta iebraucam Yyteri Beach kempingā. Izrādās ka ir polārā diena, tāpēc naktī tā īsti tumsa nemaz neiestājas.

 

1. Sacensību diena.
No rīta reģistrējamies sacensībām, satiekam pagājušo vasaru Usmā un Liepājā iepazītos burātājus – japāni Sagiuru, slovāku Patriku un norvēģi Jakobu, un Eiropas čempionāts somu gaumē ir sācies. Sacensībās piedalās 1 japānis, 2 slovāki, 2 norvēģi, 3 latvieši (Rets Skrickis, Juris Dreimanis un Gundars Osis) un 19 somi. No cerētā vēsuma nav ne vēsts – saule karsē pie 30 grādiem, ūdens ap +17, viegls vējiņš 4m/s, brāzmās līdz 7m/s. Īstais laiks Rozenberga burām. Notiek 4 braucieni. Rets cīnās ar FIN-1001 par 3 vietu Grand Master grupā uzvarot to 3. un 4. braucienā, bet dienas beigās atrodas vēl viens GM FIN-23, kurš pagaidām ieņem 8.vietu. Vakarā ēdam somu desas ar sinepēm un dzeram somu alu.

 

2. Sacensību diena
Karstā somu saule, viegls vējiņš un patīkami tīrs un silts ūdens nepārstāj priecēt sacensību dalībniekus. Rezultātus var aplūkot ŠEIT.

 

Nedaudz par sadzīvi. Plānojot šo braucienu, rezervējām mājiņu ar 3 guļamistabām Yyteri Beach kempingā. Bildes

 

Par 6 naktīm jāmaksā 470 EUR. Arī degvielai plānotajos 200 EUR iekļausimies, jo variants ar Dodge Grand Caravan un piekabi izrādījās ļoti labs. Kur uzpildīt gāzi autiņam Somijā neatradām, tāpēc jāiztiek ar Igaunijā pildīto. Parastā degviela šeit maksā 1,57EUR/L.

 

3. Sacensību diena
Trešā sacensību diena atnāca ar Ēģiptes karstumu un bezvēju. Bet kad tik dots starts atliktajiem braucieniem, somi pierādīja, ka zina ko dara. Tālu no krasta, dziļi jūrā pūta stabils ziemeļu vējš ap 8m/s. Beidzot man arī izdevās labi nostartēt un attiecīgi 15. un 14. vieta. Toties 10. un 11. brauciens atgādināja, ka pie 10m/s un stiprāka vēja, jūrā un viļņos ar Rozenberga buru nav ko meklēt. Arī RS:X burai nepieciešama trimsistēma buras papildus novilkšanai pa mastu, sacensību laikā. Līdz ar to abi ar Retu nefinišējām pēdējā dienas braucienā. Mierinājumu deva tas, ka nebijām vienīgie. Toties "dzelzs vīrs" Juris finišēja un pakāpās kopvērtējumā uz 21. vietu. Rets saglabāja kopvērtējumā 15. vietu, es – 17. Vēl priekšā 2 sacensību dienas...

 

4. Sacensību diena
Sestdien Yyteri pludmale pilna ar baltiem, somiski runājošiem atpūtniekiem, uz kuru fona uzreiz var ieraudzīt nodegušos burātājus. Vējš pieņemas, tālu no krasta tiek dots starts, brāzmās vēja ātrums sasniedz, un drīz jau arī pārsniedz lieliskos 10m/s. Sākas negaiss – pērkons, zibens un lietusgāzes. Pludmalē pajūk atpūtnieki, bet burātāji turpina cīņu. Rets labi nostartē un iekļūst 10niekā – 9. vieta, labākais sasniegums šajā čempionātā. Es sēžu uz astes līderiem slovākam Patrikam un japānim Sugiuram, bet izrādās, ka tieši šajā braucienā viņi ir izvēlējušies nepareizo virzienu. Rezultātā man 16. vieta. Jurim arī patīk stiprs vējš – 21. vieta. Dažus no burātājiem vajadzēja izvilkt ar laivu, dažus, kuri vēl nebija finišējuši, vienkārši izdzina krastā.

 

5. Sacensību diena
Svētdien, sacensību pēdējā dienā atkal spīd saule, bet vējš pazudis. Pēc ilgām pārdomām organizatori izdzen burātājus jūrā, kur pēc 1h kvernēšanas starts tomēr tiek atcelts. Tā kā pēdējais iespējamais starts Nolikumā rakstīts pl.16:00, pēc pl.14 tiek mēģināts to īstenot. Vēja gandrīz nav, bet atskan starta signāls. Pumpēšana un sviedri – vislabāk to sapratīs tie, kuri to paši ir pieredzējuši. Jurim izdodas labākais brauciens – 18. vieta! Kopvērtējumā izcīnot 24. vieta un no 3. vietas Veterānu grupā atpaliekot par nieka 2 punktiem. Rets ar Rozenberga buru atkārto otro labā rezultātu sacensībās – 12. vieta. Kopvērtējumā 15. vieta un ceturtais Grand Masteros. Man neizdodas starts, vēja nav – cīņa ir beigusies. Braucienā palieku 21. vietā, kopvērtējumā apmainos vietām ar Mariannu (FIN-13), kura ir PWA braucēja slalomā un FW disciplīnās un šeit ir tādēļ, ka atcēlās slaloma sacensības Costa Brava. Grand Masteros palieku 5. vietā.

 

Eiropas čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē Yyteri, Somijā ir beidzies. Rezultātus var aplūkot ŠEIT.

 

Pēc tam vēl bija krāmēšanās, apbalvošana, nakts brauciens uz Helsinkiem, prāmis, lietus Tallinā, baltie viļņu gali Saulkrastos un Ķīšezers, pilns ar burām.

 

Bildes no sacensībām



Pēc gada Yyteri būs jau Pasaules čempionāts Raceboard klasē vindsērfingā. Ceru, ka Latviju pārstāvēs daudz lielāks skaits dalībnieku. Sākam gatavoties tam jau šajā nedēļas nogalē, Daiņa Caunes rīkotajā regatē Usmā!

 

Gundars Osis

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.06.15 14:56

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri