Vindsērfings Daugavā – pašā Rīgas sirdī

Piektdien, 17. jūnijā Daugavā pie Swedbank ēkas starp Akmens un Vanšu tiltiem Rīgas centrā būs skatāms vindsērfings.

 

Latvijas Vindsērfinga Asociācija sadarbībā ar Rīgas Domi rīko vindsērfinga sacensības "Rīgas Regate 2011". Reģistrācija sacensībām sāksies pl. 13:00, pirmais starts pl. 14:30 un norisināsies gandrīz līdz saulrietam, ja vēja virziens un ātrums būs labvēlīgs šim no vēja tik atkarīgajam sporta veidam. Sagaidāms, ka sacensības no abiem Daugavas krastiem un tiltiem vēros vairāki simti interesentu.

 

Parasti vindsērfinga sacensības notiek Ķīšezerā vai kādā no pieejamākām Latvijas akvatorijām, taču šogad, pateicoties Rīgas Domes un Swedbank atbalstam, vienas sacensības būs iespēja izvest arī Daugavā, pašā pilsētas sirdī.

 

Vindsērfings Latvijā neietilpst populārāko sporta veidu sarakstā, jo, lai ar to nodarbotos, nepieciešami vairāki priekšnoteikumi – piekļuve lielām ūdens tilpnēm, speciāls inventārs, ilgstošāka apmācība. Taču nenoliedzami šis sporta veids Latvijā ir ar vārdu, un par to liecina fakts, ka 2010. gadā pirms Saulgriežiem Liepājā notika Pasaules Čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē, kas guva daudzu starptautisku autoritāšu atzinību. Savukārt šogad augustā Liepāja uzņems daudzus ārzemju sportistus un viesus uz Eiropas Čempionāta un Grand Prix Pasaules Tūres sacensībām populārākajā un ātrākajā vējdēļu klasē Formula Windsurfing.

 

Sagaidāms, ka Rīgas Regatē dalību ņems tādi Latvijas vārdu pasaulē nesuši vindsērfinga entuziasti kā pasaules vicečempions Gunārs Rozenbergs, olimpiete Vita Matīse, Eiropas čempione Raceboard klasē Ilona Grīnberga-Dzelme,vairākkārtējs Latvijas un Baltijas čempions vindserfingā Formula klasē, pasaules čempions ledus burāšanā Jānis Preiss un citi sportisti. Sacensības komentēs ar šo sporta veidu "uz tu" esošais Ēriks Loks.

 

Informāciju sagatavoja
Dace Kurpniece
Latvijas vindsērfinga asociācija

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.06.14 10:03

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri