The Tall Ships Races 2011

2010. gada 10. jūnijā Latvijas jahta "SPANIEL" no Andrejostas jahtkluba devās ceļā, lai piedalītos regatē "The Tall Ships Races 2011". Regate "The Tall Ships Races 2011" notiks laikā no 2011. gada 3. jūlija līdz 8.augustam pa maršrutu Vaterforda (Īrija) – Grīnoka (Lielbritānija) – Lervika (Šetlendu salas, Lielbritānija) – Stavangera (Norvēģija) – Halmstada (Zviedrija). Regatē piedalīsies ap 90 burinieki un jahtas no 16 valstīm.

 


 

Regate līdz 2003. gadam notika ar nosaukumu "The Cutty Sark Tall Ships Races" un to organizē Starptautiskā burāšanas mācību organizācija Sail Training International (STI). 54 gadu laikā šīs regates ir bijušas apmēram 100 pilsētās Eiropā, ASV, Kanādā un Bermudās.

 

Jahta "Spaniel" piedalās regatēs "The Tall Ships Races" kopš 1998. gada un ir vienīgā jahta, kas šajā laika periodā izcīnījusi 15 godalgotas vietas savā klasē, tajā skaitā 7 pirmās vietas.

 

Sava daļa šīs atzinības pienākas arī katram regates atbalstītājam. Burinieku, jahtu un to komandu sagatavotību ārkārtas situācijām regates organizatori pārbauda pirms katra reisa. Katram kuģim – regates dalībniekam un tā komandai ir jābūt apdrošinātam. Jahtas "Spaniel" sponsors ir bijusi un ir "BTA Insurance Company" SE. Tādēļ jahtas "Spaniel" pavadīšanā ceļā piedalījās un jahtas apdrošināšanas polisi pasniedza "BTA Insurance Company" SE valdes locekle Jeļena Alfejeva.

 

STI ir pārstāvētas 25 valstu nacionālās burāšanas mācību organizācijas, Latviju pārstāv Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA). LBMA panāca, ka 2003. gada 10.-13. augustā šīs regates flote – 80 burinieki un jahtas no 18 valstīm viesojās Rīgā. Četrās dienās kuģus apskatīja ap 500000 rīdzinieku un pilsētas viesu. STI atzina Rīgu par 2003. gada regates labāko ostu, pasniedzot Rīgai speciālu ceļojošo balvu.

 

Rīga vēlreiz uzņems regates floti pēc diviem gadiem – laikā no 2013. gada 25. jūlija līdz 28. jūlijam. STI ir apstiprinājusi regates "The Tall Ships Races 2013" maršrutu: Orhusa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga – Ščecina (Polija). Rīgas dome kopā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un LBMA kopīgi veido regates pasākumu programmu. Tādēļ jahtu "Spaniel" pavadīšanā ceļā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja v.i. un Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, kurš "Sapniel" komandai pasniedza simbolisku stūres ratu. Tāpat kā 2003. gadā, arī 2013. gadā viens no regates atbalstītājiem būs "BTA Insurance Company" SE.

 

Uģis Kalmanis
Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs
e-mail: kapteinis.ugis@inbox.lv, mob. 26303039

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.06.10 17:49

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri