Anna Aile uzvar Kevadregatt Pērnavā

Priedaines jahtkluba burātāji no 13. – 15. maijam piedalījās Pērnavas Kevadregatt burāšanā jauniešu un olimpiskajās jahtu klasēs.

Kaut arī laiks un vējš šajās sacensībās burātājus nelutināja, jo sestdien visu dienu gāza kā no spaiņa, bet svētdien vēja trūkuma dēļ braucieni nenotika, mūsu sportistiem tās bija veiksmigas! "Laser Radial" Open klasē, 9 laivu konkurencē, dominēja spēkos līdzīgas sāncenses Anna Aile no Priedaines jahtkluba un Anna Pohlak no Tallinas jahtkluba. Jēras regatē, aprīlī, igauņu jaunajai burātājai bija labāks rezultāts, toties Pērnavā Annai Ailei izdevās revanšēties, un pirmajos 3 braucienos pārliecinoši uzvarēt. Kaut arī otrajā dienā rezultāts līdzsvarojās, Anna Aile saglabāja pirmo vietu kopvērtējumā un sieviešu konkurencē. Nelielajā vējā labus rezultātus parādīja arī Aleksejs Ļvovs, dažos braucienos finišējot 2. un 5. vietā. Kopvērtējumā viņš ierindojās 5. vietā, Raitis Rauza, kam tās bija pirmās sacensības uz "Laser R" - 8. vietā.

Optimist klasē 25 švertlaivu konkurencē pārliecinoši uzvarēja igauņu meitene Kristina Erisalu. Jūrmalnieks Ēriks Zvilna sezonas pirmajos startos pieļāva vairākas kļūdas, kas kopvērtējumā neļāva cīnīties par godalgotām vietām. 5. un 6. vieta atsevišķos braucienos kopvērtējumā deva tikai 7. vietu. Toms Fišers – Blumbergs sacensības beidza  12. vietā  - krietni labāks rezultāts nekā iepriekšējā rudenī. Acīmredzami arī, ka jaunās laivas, kuras burātājiem palīdzēja sagādāt Latvijas Zēģelētāju savienība, ir devušas labu motivāciju labākiem rezultātiem šajā sezonā. Neiztika arī bez kurioza, kad jaunie burātāji pārprata tiesnešu signālus par distances maiņu, un lielākā daļa flotes pieņēma nepareizu lēmumu, jo uztvēra to par finišu un devās uz ostu.

14. maijā pārbūvētajā Pērnavas jahtklubā tika atklāts piemineklis leģendārajam kapteinim Kihnu Jenam. Svinīgajā pasākumā bija ielūgti Igaunijas nelielās salas vīri un sievas, kas ieradās svētku tērpos ar saviem motocikliem. Daudzi mūsu burātāji, kas viesojušies Kihnu, pazīst salas iedzīvotāju ikdienu, un to, ka arī ikdienā viņi nēsā tautastērpus. Piemiņas balvas tika pasniegtas sponsoriem, Kihnu salas iedzīvotājiem, kā arī vairākiem pieredzējušiem jūras kapteiņiem, kuru dzimtene ir Kihnu.

Jūrmalas burātājus sacensībās pavadīja Priedaines jahtkluba treneris Juris Ailis.

Rezultāti Kevadregatt_Optimist

Kevadregatt_Laser_Radial


Pievienoja: Juris Ailis 2011.05.15 22:04

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri