ISAF balso par nozīmīgām izmaiņām olimpiskajām klasēm

ISAF konferencē Pēterburgā 7. maijā ir nobalsots par izmaiņām olimpiskajās jahtu klasēs, kas būs spēkā 2016. gada olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Nepatīkamu dāvanu 100 gadu jubilejā saņēma Star klases burātāji, to svītrojot no olimpisko klašu jahtu saraksta. Star klases ķīļjahtas piedalījās olimpiskajās spēlēs kopš 1932. gada. 2016. gadā neredzēsim arī otru ķīļjahtu Elliot - sieviešu Match Race sacensībās. To vietā olimpiādē ir spējuši atgriezties katamarāni, bet sievietes startēs ar Skiff divvietīgo švertlaivu.

Pēc RYA domām, šis solis parāda olimpiskā burāšanas sporta attīstības ceļu, dos iespēju palielināt dalībnieku skaitu olimpiskajās jahtu klasēs, un būs vairāk orientēts uz jauno sportistu iesaistīšanu burāšanā. 

Līdz 2012. gada novembrim tiks izvērtētas konkrētas jahtu klases katamarānu un sieviešu Skiff kategorijās. ISAF speciālistiem būs jāizvērtē un jābalso arī par vīriešu un sieviešu vējdēļu vai kiteboard iekļaušanu olimpiskajās spēlēs. Pēdējos 2 gadus Kiteboard asociācija aktīvi mēģina pievērst sev uzmanību kā burāšanas paveids ar lielu potenciālu skatītāju, mediju piesaistīšanā un komerciāliem panākumiem.

www.sailing.org

twitter.com/sailinglatvia


Pievienoja: Juris Ailis 2011.05.8 09:47

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri