Igaunijā aizvadīts Eiropas ledusburāšanas čempionāts un kauss

Iepriekš Lietuvā paredzētais Eiropas čempionāts īsi pirms tā starta tika pārcelts uz Sāremā salu, Igaunijā, kur ledus apstākļi bija daudz labāki - līcī pie Kuresāres ledus bija gluds un ļoti ātrs. Sacensībām iepriekš bija pieteikušies 171 dalībnieks, kas ir teju vai rekordliels pieteikumu skaits. Sacensībās, kas sākās 27. februārī uz starta stājās gan tikai 155 ledus burātāji, kuri kā jau ierasts tika sadalīti Zelta, Sudraba un Bronzas flotēs. Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēja desmit ledusburātāji.

 

Pirmajā sacensību dienā vēja ātrums bija 6 līdz 7 metri sekundē, brāzmās sasniedzot 9 m/s. Sacensību atklāšanas dienā Zelta un Sudraba flote veica piecus braucienus, Bronzas flotei tika doti četri starti. Otrajā dienā vējš bija daudz lēnāks - 2-3 m/s, brīžiem mijoties ar bezvēju. Neskatoties uz to Zelta un Sudraba flotei tika divi starti, bet Bronzas flotei - viens. Trešā sacensību diena burātājiem izvērtās par brīvdienu, jo bezvēja dēļ sacensību braucieni nenotika. Ceturtajā dienā vējš bija lēns - no 2 līdz 6 m/s, taču tas netraucēja lai Zelta flotei dotu četrus, bet Sudraba un Bronzas flotei piecus startus. Noslēdzošā sacensību diena no rīta nevienu vien ledusburātāju nobaidīja ar 15 - 18 m/s stipru vēju, taču sacensību organizatori un dalībnieki sagaidīja, kad vējš pielūza un tā ātrums bija vairs tikai 6 - 8 m/s. Tad tika dots starts vēl diviem braucieniem katrā flotē.

 

Eiropas čempionāta Zelta flotē uzvaru svinēja pieredzējušais poļu burātājs, Amerikas kausa pretendentu "Argo Challenge" stūrmanis Karols Jablonskis. Jāpiebilst, ka līdzīgi kā iepriekšējosgados, poļu ledusburātāji ir visspēcīgākie - poļiem viss Zelta flotes pirmais sešinieks. Labākais no latviešiem Zelta flotē izrādījās Matīss Alviķis - viņam 10. vieta. Atlikušie latviešu Zelta flotes burātāji: Raivo Elnionis, Gatis Graudums un Gunārs Rozenbergs sacensībās cīnījās ar dažādām kļūdām un tehniskām problēmām, spējot čempionātu noslēgt attiecīgi 38.; 40. un 49. vietā.

 

Arī Eiropas kausa izcīņā Zelta flotē uzvaras laurus plūca Karols Jablonskis. Matīss Alviķis izcīnīja 11. vietu, Rivo Elnionis - 38., Gunārs Rozenbergs - 45., bet Gatis Graudums - 49. vietu.

 

Sudraba flotē Eiropas čempionatā pārliecinoši dominēja šveicietis Vutiers Žans Klaude. Labāko rezultātu no Latvijas burātājiem līdz šim ir uzrādījis Uldis Asaris - viņam 13. vieta kopvērtējumā. 22. un 25. vietā čempionātu noslēdza Ričards Omanbriedis un Rūdolfs Krūklis.

 

Eiropas kausa izcīņā Sudraba flotē uzvaru izcīnīja vācietis Karstens Voss, Eiropas čempionu atstājot otrajā vietā. Uldim Asarim kausa izcīņā izdevās izcīnīt 20. vietu, Ričardam Omanbriedim - 28. vietu, Rūdolfam Krūklim - 36. vietu.

 

Eiropas čempionāta Bronzas klasē pārliecinoši uzvarēja polis Vojceks Vorteks. No latviešiem vislabāko rezultātu uzrādīja Kaspars Žilins, kurš čempionātu noslēdza 7. vietā. Artūrs Inozemtsevs izcīnīja 23. vietu, Ilze Ledauniece - 35. vietu.

 

Eiropas kausa izcīņā Kasparam Žilinam neizdevās atkārtot Eiropas čempionāta sniegumu - 11. vieta. Savukārt nedaudz labāki rezultāti Artūram un Ilzei - attiecīgi 22. un 26. vieta.

 

Rezultāti:

DN European Championship 2011 Final

 

DN Euro Cup 2011 Finall

 

Foto no Eiropas ledusburāšanas čempionāta

 

 

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.03.2 00:43

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri