Veikti grozījumi apmācības un sertificēšanas nolikumā - apliecības var apmainīt arī šogad!

Latvijas Zēģelētāju savienības Kvalifikācijas komisija ir izstrādājusi un apstiprinājusi izmaiņas "Nolikumā par atpūtai un sportam paredzēto kuģošanas līdzekļu vadītāju apmācību un sertificēšanu". Būtiskākā un daudziem burātājiem svarīgākā izmaiņa skar 29. punktu, kas jaunajā redakcijā paredz, ka vecā parauga kvalifikācijas dokumentus varēs apmainīt arī 2011. gada laikā. Taču vēlamies atgādināt, ka vecā parauga apliecības nav derīgas burāšanai.

 


Par grozījumiem "Nolikumā par atpūtai un sportam paredzēto kuģošanas līdzekļu vadītāju apmācību un sertificēšanu"

Ar LZS valdes 2011.g. 4.februāra lēmumu pieņemti vairāki grozījumi LZS "Nolikumā par atpūtai un sportam paredzēto kuģošanas līdzekļu vadītāju apmācību un sertificēšanu" (turpmāk – Nolikums). Kā būtiskākos grozījumus var minēt:

 

5.4. punktā noteikts, ka uz Tāljūras kapteiņa kvalifikāciju var pretendēt persona ar LZS Kvalifikācijas komisijas (KK) izdotu Jahtu kapteiņa apliecību;

 

20. punktā precizētas prasības par Ziņojuma saturu, pretendējot uz Tāljūras kapteiņa kvalifikāciju;

 

29. punktā noteikts jauns termiņš uz vecā parauga kvalifikācijas dokumentu apmaiņu – līdz 31.12.2011, nosakot arī, ka KK veiks tikai šo dokumentu apmaiņu, bet nepieņems vecā parauga apliecības uz augstākas kvalifikācijas dokumentu izdošanu;

 

30. punktā noteikts, ka personas ar profesionālo kuģa vadītāja kvalifikāciju var pretendēt uz Jahtu vadītāja piekrastes ūdeņos kvalifikāciju, (bet ne uz Jahtu kapteiņa kvalifikāciju) un ar nosacījumu, ka tiek veikta pārbaude par prasmi vadīt jahtu ar burām;

 

6. pielikumā "Praktiskās jahtu vadīšanas pārbaudes protokols" iekļauta jauna pārbaudes pozīcija "Jahtu apgādes normu un rīcības ekstrēmās situācijās pamatzināšanas".

 

Veikti arī citi nelieli Nolikuma grozījumi, kā arī precizēts 1. pielikuma "Atpūtas kuģu vadītāju kvalifikācijas prasības par zināšanām un prasmēm" saturs.


Gunārs Šteinerts, LZS Kvalifikācijas komisijas priekšsēdētājs

 

"Nolikums par atpūtai un sportam paredzēto kuģošanas līdzekļu vadītāju apmācību un sertificēšanu", 2011. gada 4. februāra redakcija:

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.02.10 15:33

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri