Latvijai uztic rīkot Formula vindsērfinga Eiropas čempionātu

Starptautiskā Vindsērfinga asociācija pirmo reizi Latvijai uzticējusi organizēt prestižo Eiropas čempionātu pasaulē populārākajā un ātrākajā vējdēļu sacīkšu klasē – Formula vindsērfingā, kas šovasar no 15. līdz 21. augustam norisināsies Liepājas pludmalē.

 

Vienlaicīgi ar čempionātu Liepājā notiks arī Pasaules Grand Prix posma izcīņa šajā disciplīnā.

 

Memorandu par čempionāta rīkošanu ar Starptautisko Vindsērfinga asociāciju parakstījis Liepājas vindsērfinga klubs "Rietumkrasts", kuru atbalsta Liepājas pilsētas dome un Latvijas Zēģelētāju savienība.

 

Kluba "Rietumkrasts" prezidents Jānis Jēkabsons informēja, ka: "Šāda līmeņa čempionāta rīkošanas tiesības nopelnīt nav viegli. Tas ir augsts novērtējums un atzinība lielajam darbam, ko ieguldījām pagājušajā gadā Liepājā veiksmīgi noorganizētajā Pasaules čempionātā Raceboard klasē, pierādot, ka arī šeit spēj notikt augstvērtīgi pasaules klases pasākumi."

 

"Rietumkrasts" pirms trīs gadiem ar Starptautisko asociāciju noslēdza trīs gadu attīstības plānu, prezentējot Liepājas pludmali kā izcilu akvatoriju vindsērfinga sacensībām. Panāktā sadarbība pēdējo divu gadu laikā Liepājas pludmalē ļāvusi sarīkot Eiropas un pasaules čempionātus Raceboard klasē vējdēļiem.

 

"Atšķirībā no Raceboard klases Formulas klase ir viena no ātrākajām, dinamiskākajām un elegantākajām burāšanas disciplīnām, kur vajadzīgs īss un plats dēlis ar vienu spuru. Braukšana notiek glisēšanas režīmā, kas atgādina lidošanu ar vieglu pieskaršanos ūdenim, vēja ātrumam jābūt vismaz 5 metriem sekundē. Tajā piedalās profesionāli braucēji, kas pārstāv konkrētu ražotāju. Šobrīd vislabākais no Latvijas braucējiem šajā disciplīnā ir Jānis Preiss, kurš pasaules reitingā atrodas trešajā vietā," pastāstīja Jānis Jēkabsons.

 

Sacensību organizētāji plāno, ka sacensībām pieteiksies vairāk nekā simts dalībnieki no visas pasaules. Īpaši aktīvi šajā klasē ir sportisti no Brazīlijas, Austrālijas, Izraēlas, Polijas un ASV.

 

Čempionātā kopējais balvu fonds ir 20000 eiro.

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2011.01.11 09:44

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri