“Auda" burātāju panākumi "Last Storm Regatta" Kauņā

No 25. līdz 26. septembrim Kauņas jahtklubs organizēja sacensības ūdens sporta cienītājiem “Last Storm Regatta", kas norisinājās Kauņā, Lietuvā. Arī latvieši godam pārstāvēja jahtklubu “Auda" šajā interesantajā pasākumā.

 

25. un 26. septembrī Kauņas jahtklubs organizēja burvīgu pasākumu ūdens sporta veidu cienītājiem. Pasākums izvērtās par īstiem jahtkluba svētkiem, kas pulcēja cilvēku pūļus gan sacensību vērošanā, gan populāras lietuviešu grupas koncertā jahtklubā.

 

Interesantas skriešanās norisinājās ūdens motociklu klasē, kur piedalījās Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas sportisti. Savukārt burātāji startēja arī vējdēļu, “Optimist", “Laser", “Finn" un “470" jahtu klasēs. Jāuzslavē Lietuvas burātāji par aktivitāti “Finn" un “470" jahtu klasēs. "Last Storm Regatta" piedalījās 9 “Finn" klases laivas un 11 komandas “470" klasē. Jāatzīst, ka materiālā daļa “Finn" un “470" klasēm izskatījās ļoti pievilcīgi. Latvijā par šo klašu atdzimšanu var tikai sapņot.

 

Kā vienīgie viesi burātāju vidū bija jahtkluba “Auda" jauniešu komanda. “Optimist" klasē 51 dalībnieku konkurencē pie godalgas tika Helēna Rause, izcīnot 2. vietu meiteņu konkurencē, bet kopējā ieskaitē tika izcīnīta 6. vieta. Jāpiebilst, ka pirmajām septiņām vietām rezultāti bija ļoti blīvi. Pēc septiņu startu finiša atšķirība bija tikai viens vai divi punkti. Savukārt jāatzīmē labs sniegums arī Edvardam Stīpniekam, kurš izcīnīja 15. vietu, Filipam Zaržecim, kurš ieņēma 32. vietu un Dāgu Ambotu, kurš ierindojās 34. vietā. Latvijas “470" klases jaunā komanda Marta Rause un Fricis Zaržeckis ierindojās 8. vietā. Marta pēc sacensībām saka: "Mēs, protams, gribam uzreiz labāku rezultātu - būt tuvāk pirmajiem. Sacensības parādīja mūsu spējas būt pie līderiem, kreicējot pret vēju, bet lielākais klupšanas akmens patreiz ir brīvie kursi. Ir daudz, daudz jātrenējas, jāattīsta sajūtas, jāsaaug ar šo laivu vienā veselā. Galva pilna ar visām tehniskajām lietām, kur nu vēl jādomā līdzi komandas biedram, kurš ir centīgs, bet trūkst vēl pieredzes. Tas viss sakrājas vienā veselā, un tad netur nervi un jācīnās ar sevi. Bet par rezultātu esmu apmierināta. Pats svarīgākais bija iegūtā pieredze."

 

Jāsaka, ka jahtu klase “470" ir tiešām darbietilpīga. Tā ir viena no vistehniskākajām, skaistākajām un burāšanas gudrību audzinošākajām klasēm. Varu tikai cerēt, ka Latvijā būs vairāk gribētāju pacelt šo klasi saulītē, investēt līdzekļus šīs klases attīstībai un “Latvijas Zēģelētāju Savienība" (LZS) ar laiku akceptēs kā prioritāro attīstības klasi.

 

Jau 30. septembrī Kauņā sākas četru dienu regate "Rudens vēji", kurā piedalīsies Polijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sportisti. Tā ir viena no populārākajām un apmeklētākajām rudens regatēm. Jānovēl visiem Latvijas sportistiem noslēgt burāšanas sezonu ar piedalīšanos "Rudens vēji" regatē un izcīnīt labus rezultātus.

 

Informāciju sagatavoja Valdis Alviķis.


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.10.1 19:56

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri