Noslēgušās Jaunatnes Olimpiskās spēles Singapūrā

No 14. līdz 26. augustam Singapūrā norisinājās pirmās Jaunatnes Olimpiskās spēles. Tajās dalību ņēma 3600 sportisti no 204 valstīm. Burāšanā vējdēļu Techno 293 klasē Latviju šajās Olimpiskajās spēlēs pārstāvēja liepājnieks Ronalds Kaups un viņa treneris Jānis Jēkabsons. Ronalds ir 2009. gada Baltijas Kausa ieguvējs un Latvijas Čempions Techno 293 klasē U17 divīzijā. Ar vējdēļa burāšanu viņš sācis nodarboties kopš 12 gadu vecuma.

 

Latvijas delegācija uz Singapūru devās 11. augustā un galamērķi sasniedza 12. augusta pēcpusdienā. Izkāpjot no lidmašīnas, jau pārsteidza Singapūras laika apstākļi + 30 līdz 35 grādi silts un 90% mitruma daudzums. 13. augustā devāmies uz Singapūras nacionālo burāšanas centru, kur notika sacensības. Tur mums lika izlozēt vējdēli ar kuru startēsim un līdz 16. augustam ar to trenējāmies un pieregulējām. Burātājiem šajās spēlēs bija visilgākais sacensību laiks, 7 starta dienas ar divām brīvdienām pa vidu, no 17. līdz 26. augustam.

 

Laika apstākļi šajā Āzijas stūrī ar vēja stiprumu nelutināja. Lielāko daļu sacīkstes tika aizvadītas pie 6 mezglu stipra vēja ar spēcīgu straumi. Vienu dienu vējš bija lielāks par 10 mezgliem un tad arī Ronaldam bija labākie rezultāti braucienos.

 

"Kopā tika veikti 11 braucieni, ieskaitot Final race. Ronalda sniegums bija mazliet nepastāvīgs, bet tuvu tam, ko bijām gaidījuši un cerējuši. Paši bijām izvirzījuši mērķi iekļūt desmitniekā, bet palikām 13. vietā no 21 valsts sportistiem," rezultātus raksturo treneris Jānis Jēkabsons.

 

Zeltu šajās spēlēs izcīnīja Izraēlas sportists, sudrabs tika Honkonga pārstāvim un bronza Anglijai. Pēc četriem gadiem 2014. gadā notiks otrās Jauniešu Olimpiskās spēles Ķīnā, Nanjing.

 

Jaunatnes Olimpisko spēļu 2010 rezultāti  

 

Informāciju sagatavoja:
Jānis Jēkabsons
 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.08.31 10:52

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri