Uz Pasaules jaunatnes I Olimpiskajām spēlēm Singapūrā devies arī burātājs

11. augustā uz Pasaules jaunatnes I Olimpiskajām spēlēm Singapūrā devās Latvijas Jaunatnes olimpiskā delegācija 11 sportistu sastāvā, kuras sastāvā iekļauts arī vindsērfingists (Techo 293) Ronalds Kaups ar savu treneri Jāni Jēkabsonu.

 

Pasaules jaunatnes I Olimpiskās spēles Singapūrā risināsies no 14. līdz 26.augustam. Latviju septiņos sporta veidos pārstāvēs 11 sportisti un 6 treneri. Latvijas pārstāvji startēs riteņbraukšanā, vieglatlētikā, burāšanā, peldēšanā, svarcelšanā, modernajā pieccīņā un airēšanā.

 

Sīkāka informācija par delegāciju http://osagentura.lv/singapura/

 

Komandu veido peldētāji Gabriela Ņikitina un Pāvels Gribovskis ar treneri Vladimiru Maslovski, riteņbraucēji Lija Laizāne, Kristers Taims, Aleksandrs Kurbatskis un Andris Vosekalns ar treneriem Jāni Veidi un Normundu Taimu, airētāja Elza Gulbe ar treneri Elitu Krūmiņu, pieccīņniece Sindija Roga ar treneri Juri Krastiņu, šķēpa metējs Intars Išejevs ar treneri Guntaru Marksu, burātājs Ronalds Kaups ar treneri Jāni Jēkabsonu un svarcēlājs Artjoms Žerebkovs ar treneri Aleksandru Žerebkovu. Komandai līdzi brauks ārste Līga Cīrule, badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris un delegācijas vadītājs Dinārs Doršs.

 

Latvijas karognesējs olimpisko spēļu atklāšanas parādē būs riteņbraukšanas komandas dalībnieks Kristers Taims, kurš startē BMX disciplīnā. Taims ir guvis atzīstamus panākumus dažādās vecuma grupās, kļūdams par Eiropas čempionu BMX. Arī šosezon viņš demonstrējis labu sniegumu BMX trasēs, izcīnīja 7.vietu Pasaules junioru čempionātā (31.07.2010.).

 

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norāda, ka Pasaules jaunatnes Olimpiskās spēles, tāpat kā lielās olimpiskās spēles, notiks reizi četros gados: „Jauniešiem, kuri trešdien dodas uz Singapūru, ir paveicies, jo uz dalību šādās sacensībās var pretendēt tikai vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Turklāt šiem jauniešiem ir iespēja startēt PIRMAJĀS Pasaules jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kas uzliek papildus pienākumus un atbildību.”

 

Īpatnēja vērtējuma sistēma jaunatnes Olimpiskajās spēlēs būs riteņbraukšanā, kur par godalgām sportisti sacentīsies nevis atsevišķās disciplīnās, bet gan disciplīnu summā, sacenšoties gan šosejā, gan kalnu riteņbraukšanā (MTB) un BMX.

 

Lai nodrošinātu jauniešu startus Singapūrā, LOK apvienoja valsts un privātuzņēmēju līdzekļus. LOK ģenerālsponsori ir SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, a/s „Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori a/s „Swedbank” un a/s „Latvijas Gāze”.

 

Singapūrā startēs 3600 jaunie sportisti, kas sacentīsies 26 sporta veidos un piedalīsies dažādās izglītības un kultūras aktivitātēs. Jaunatnes olimpiskajās spēlēs būs pārstāvētas 205 nacionālās olimpiskās komitejas, darbosies 1200 mediju pārstāviu, kā arī 20 000 brīvprātīgie palīgi.

 

Pasaules jaunatnes II Olimpiāde 2014.gadā notiks Ķīnas pilsētā Nanjingā. Tikmēr 2012.gadā Pasaules jaunatnes I ziemas olimpiskās spēles notiks Austrijas pilsētā Insbrukā.

 

Informāciju sagatavoja:
LOK speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos
Ilze Āķe – Vīksne, 29445209


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.08.11 11:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri