Jahta „Spaniel” regatē „The Tall Ships Races 2010”

Regates pirmais sacensību posms Antverpene – Olborga laika apstākļu dēļ jahtām nebija labvēlīgs. Vēja virziens ļāva uzņemt gaitu lielajiem A klases buriniekiem un traukties tiem rekorda ātrumā uz finiša līniju. Sanktpēterburgas Jūras akadēmijas mācību burinieks „Mir” uzstādīja jaunu regates distances vidējā ātruma rekordu kopš tas tiek fiksēts no pirmās regates 1956.gadā – 11,29 mezgli. Pirmajās 10 vietās regates kopvērtējumā pēc laika koeficienta pārrēķina ierindojās tikai A klases burinieki, neatstājot nekādas iespējas C un D klasēm. Jahta „Spaniel” savā C klasē 15 startējušo jahtu konkurencē izcīnīja 7.vietu.

 

„Pēc reālā laika C klasē finišējām trešie. Sešas stundas pirms finiša nolūza vējš un pēdējās 15 jūdzes nācās dreifēt ar straumi. Stundu pēc mūsu finiša uzpūta labs vējš un tās jahtas, kas atradās 50 – 80 jūdzes aiz mums, spēja tuvoties mums un pēc laika koeficienta pārrēķina ierindoties augstākās vietās”, pastāstīja šī posma kapteinis Normunds Strods.

 

Olborgā notika regates „The Tall Ships Races 2013” četru pilsētu Orhusas, Helsinki, Rīgas un Ščecinas pārstāvju tikšanās ar STI Regates direktorāta pārstāvjiem. Tika apspriesti iespējamie kopējie pasākumi, kopīgs regates vadmotīvs. Rīgas pārstāvji – Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes locekļi Gunārs Šteinerts un Uģis Kalmanis pastāstīja par veikto darbu sponsoru piesaistīšanā un iestrādēm par regates kopīgo vadmotīvu.

 

„Spaniel” kapteiņi un komandas mainās katrā regates ostā, palielinot burātāju skaitu, kuriem iespējams piedalīties regatē. Jaunā komanda pēc kruīza posma pa nelielām Zviedrijas un Norvēģijas ostām ieradās Kristiansandā, kur spēja sevi godam parādīt. Komandām tika organizētas sporta spēles 9 dažādos sacensību veidos. Protams, „Spaniel” 12 cilvēku komandai nav iespējams uzvarēt pludmales volejbolā vai virves vilkšanā komandas no tādiem buriniekiem kā „Mir” vai „Dar Mlodziezy”, uz katra no tiem ir vairāk kā 100 kadetu. 7 no sporta veidiem uzvarēja burinieku komandas. Divos triumfēja jahtu komandas – mēs un kaimiņi. Jahtas „Lietuva” komanda izcīnīja pirmo vietu basketbolā, bet „Spaniel” četru meiteņu komanda pieveica visus topošos „jūras vilkus” no buriniekiem kanoe airēšanā!

 

Regates otrs sacensību posms jahtām, tajā skaitā „Spaniel”, bija veiksmīgāks. Rezultātā izcīnīta 3.vieta C klasē. Tā ir „Spaniel” komandas piecpadsmitā godalgotā vieta kopš pirmās piedalīšanās regatē 1998.gadā! Neviena no regates jahtām šo gadu laikā tik daudz godalgotu vietu nav izcīnījusi.

 

„Līdz pirmajam pagrieziena punktam W 1 bijām otrie, tālākā ceļā bezvējš, kas mūs visu laiku turēja 3.vietā klasē. Uz finišu uzpūta mums labvēlīgs vējš, lidojām ar 9 – 9,5 mezgliem. Pēc reālā laika finišējām kā otrie visā flotē, lai arī ar saplēstu grotburu”, tā posma kapteinis Silards Kamergrauzis.

 

Dažādu valstu burātāju draudzība un sadarbība ir galvenais regates mērķis. Tas izpaudās arī šoreiz – pēc finiša „Spaniel” saplēsto grotburu sašuva Indonēzijas burinieka „Dewaruci” meistari.

 

Foto: Sail Training International

 

Informāciju sagatavoja:

Uģis Kalmanis,
Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs,
jahtas „Spaniel” kapteinis


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.08.9 15:03

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri