Atskats uz burāšanas notikumiem jūlija sākumā

Jūlija sākumā ir notikušas vairākas regates par kuru rezultātiem dažādu apstākļu dēļ līdz šim vēl nav izdevies pavēstīt, tādēļ tiek publicēts šis nelielais apskats par aktualitātēm jūlija pirmajās nedēļās.

Noslēdzies Latvijas čempionāts jūras burāšanā
No 1. līdz 4. jūlijam Rīgas jūras līcī notika 2010. gada Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts. Tajā burātājiem nācās saskarties ar īsti vasarīgu laiku, kuru brīžiem pavadīja arī tīri vasarīgs bezvējš. Pirmajā sacensību dienā burātāji sacentās distancē, kas sākās Rīgā un noslēdzās tur pat, otrajā dienā visi burātāji no Rīgas devās uz Kuivižiem. Trešajā sacensību dienā visiem dalībniekiem bija no Kuivižiem jādodas līdz Kihnu salai un atpakaļ, bet noslēdzošajā, ceturtajā dienā paredzēto divu īso distanču vietā, lēnā vēja dēļ, tika dots starts tikai vienam braucienam. Neskatoties uz nepieredzēti daudzajām diskvalifikācijām un dažādām citām neskaidrībām, lielākā daļa sacensību dalībnieku bija ļoti apmierināti ar čempionāta organizāciju un uzņemšanu Kuivižu ostā.

Par Latvijas čempioniem ORC-1 grupā kļuva igauņu burātāji ar jahtu Kateriina II, ORC-2 grupā čempiona titulu izcīnīja jahtas Beauty komanda, bet daudzkorpusu jahtu ieskaitē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa katamarāna Orion komanda. Distancē no Kuivižu ostas līdz Kihnu salai un atpakaļ tika izcīnīts arī Kuivižu Kauss, ko šoreiz izcīnīja jahta Kateriina II.

Sacensību rezultāti

Engures Kauss
No 8. līdz 11. jūlijam Engurē norisinājās regate Engures Kauss, kura vienkopus pulcināja gan mazos, gan lielos burātājus. Ja ceturtdien Engure visus sacensību dalībniekus sagaidīja ar pamatīgu lietu, tad pārējās sacensību dienas bija gluži vasarīgas un atkal burātājus nelutināja ar stipru vēju. Kopumā regatē piedalījās 13 Optimist klases burātāji, no tiem veiksmīgākie bija Matīss Jurgenovskis, Dāvis Andersons un Gustavs Jurgenovskis, kuri izcīnīja vietas uz goda pjedestāla. B-grupā uz pjedestāla kāpa Veronika Čače, Toms Fišers Blumbergs un Ralfs Matisons.  Laser Radial klasē piedalījās tikai divi burātāji, no kuriem ātrākais bija Aleksejs Ļvovs, bet Laser 4,7 klasē no pieciem burātājiem nepārspējams izrādījās Emīls Elnionis.

Engures kausā kopumā piedalījās arī četrpadsmit jūras jahtas – ORC-1 klasē uzvarēja jahta For Sale, kluba klasē ātrākā izrādījās jahta Pepsea, bet Carter-30 ieskaitē uzvarēja jahta DX. Kā īpaša izklaide bija kapteiņu regate pieaugušajiem burātājiem airēšanā ar Optimist jahtām. Tajā uzvaru izcīnīja jahtas Daina komanda.

Ventspils Brīvostas kauss
10. jūlijā Ventā pašā Ventspils sirdī risinājās tradicionālais Ventspils Brīvostas kauss, kas šogad notika sadarbībā ar Ventspils slimnīcu. Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja jahta Flame uz kuras borta atradās divi Ventspils slimnīcas ārsti – Ēriks Čēms un Leonīds Ļebeģevs. Otro vietu izcīnīja jahta Solo, kuras komandā bija ārsts Māris Zirnis. Trešo vietu septiņu jahtu konkurencē ieguva jahta Vinda uz kuras burāja arī Ventspils slimnīcas galvenais ārsts Valts Rauhvagers.

Burātājiem tagad savs radio raidījums
Reizē ar jaunu radio – Radio Life 97,3 FM Latvijas burātāju dzīvē ir ienācis jauns raidījums "Kapteiņu Stunda", kuru vada Valdis Cibuls. Šajā raidījumā katru ceturtdienu no 10:00 līdz 11:00 ar atkārtojumu sestdienās tajā pašā laikā tiek stāstīts par aktuālākajiem jaunumiem Latvijas burātāju dzīvē, kā arī intervēti dažādi Latvijas burāšanā pazīstami cilvēki.

Muhu Vaina Regatt 2010
No 12. līdz 17. jūlijam Igaunijā notika viena no ievērojamākajām Baltijas regatēm Muhu Vaina Regatt 2010. Tajā piedalījās vairākas Latvijas jahtas un burātāji. 1. grupā sīvā cīņā 3. vietu izcīnīja Andrejs Buls ar savu komandu un jahtu Ananda. Šī jahta vienlaikus piedalījās Igaunijas X-41 čempionātā, kurā kopvērtējumā ierindojās 4. vietā. Orajā grupā nepiedalījās neviena Latvijas jahta, taču, kā jau ierasts, uz lietuviešu jahtas Jigy Jigy klāja bija vairāki latviešu burātāji, kuri šai jahtai septiņpadsmit jahtu konkurencē palīdzējā izcīnīt 5. vietu. Ceturtajā ieskaites grupā 11. vietu izcīnīja Latvijas jahta Kolibri. Savukārt jahta Anita kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu piektajā ieskaites grupā.

Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.07.20 14:31