Šonedēļ Usmas ezerā notiks Mikro klases Eiropas čempionāta posms

Usmas jahtklubā 28. maijā tiks dots starts Eiropas Mikro klases burāšanas čempionāta Latvijas posmam "Usma Cup 2010", kas notiks Usmas ezerā, kur nākamā gada augustā notiks 35. Pasaules čempionāts Mikro klases jahtām. Šī iemesla dēļ uz Eiropas čempionāta posmu Usmā šogad var ierasties neprognozēti liels dalībnieku skaits.

 

Eiropas Mikro klases burāšanas čempionāts Usmā notiks no 28. līdz 30. maijam un šo trīs dienu laikā ir paredzēts veikt vienpadsmit sacensību braucienus. Šobrīd, ņemot vērā, ka nenotiek iepriekšpieteikšanās, dalībnieku sastāvu ir grūti prognozēt, taču jau šobrīd zināms, ka Usmā konkurenci latviešu burātājiem plāno sastādīt gan Krievijas, gan Polijas burātāji, kā arī sportisti no Igaunijas.

 

Atšķirībā no pagājušā gada, šogad sasparojušies ir arī Latvijas Mikro klases burātāji – šogad uz starta stāsies gan jaunas, gan kādu laiku Eiropas un Pasaules čempionātos nestartējušas Mikro klases jahtas. Pagājušā gada Racer divīzijas Pasaules čempions Ģirts Bērziņš ar savu komandu sezonu uzsāka ar jaunu jahtu. Ļoti iespējams, ka Usmas posmā ar jaunu jahtu uz starta stāsies arī pagājušā gada Pasaules čempionāta dāmu ieskaites uzvarētāja Dina Štolcere ar savu komandu. Ziemā un pavasarī arī citu Latvijas Mikro klases jahtu komandas ir uzlabojušas savu sporta inventāru un gatavojas nepieļaut Latvijas posma medaļu nonākšanu svešās rokās.

 

Pagājušajā gadā "Usma Cup 2009", sīvā cīņā ar Latvijas Racer divīzijas jahtas "MicroS" komandu, uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Krievijas Proto divīzijas jahtas "Persistency" komanda, Jurija Šuvālova vadībā. Savukārt Cruiser divīzijā uzvaru izcīnīja Ģirts Bērziņš ar savu komandu.


Sīkāku informāciju par šīm sacensībām un Mikro klases jahtām iespējams atrast Starptautiskās Mikro klases asociācijas mājas lapā: www.microclass.org , kā arī Latvijas Zēģelētāju savienības mājas lapā www.sailinglatvia.lv un Usmas jahtkluba mājas lapā www.usmasjahtklubs.lv


Foto: Jānis Barbars (www.rallyemotions.net)

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.05.27 15:38

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri