Rīgas līča regatē tiks izcīnīts Javgēņija Kanska kauss

Šogad no 18. līdz 20. jūnijam pirmo reizi notiks Rīgas līča regate jūras jahtām un katamarāniem, un tajā tiks izcīnīts leģendārā latviešu burātāja Jevgēņija Kanska kauss. Šo sudraba kausu tālajā 1938. gada 19. jūnijā ar jahtu "Amata" Jevgeņijs Kanskis izcīnīja Nidas Regatē.

 

Starts Rīgas Līča regatei tiks dots 2010. gada 18. jūnija pēcpusdienā Daugavas grīvā un sacensību programmā paredzētas ir gan garas, gan īsas distances. Ar sacensību nolikumiem var iepazīties šeit.

 

Jevgēņija Kanska kauss tiks izcīnīts garākajā no Rīgas līča regates distancēm, ātrāko jahtu nosakot pēc izlabotā laika. Kausu, kas ir Lietuvas Burātāju savienības dibinātais ceļojošais sudraba kauss ātrākai jahtai, savā īpašumā iegūs jahta, kas izcīnījusi uzvaru trīs gadus pēc kārtas. Pārējā laikā kauss ar tajā iegravētiem uzvarētāju vārdiem glabāsies Jūras sacīkšu jahtu asociācijas birojā.

 

1988. gadā Javgēņija Kanska ģimene šo sudraba kausu izveidoja kā ceļojošo kausu par ieguldījumu burāšanas sporta attīstībā Latvijā, un tas kopumā tika pasniegts piecpadsmit reizes dažādiem Latvijā zināmiem burātājiem. Taču 2002. gadā šī tradīcija tika pārtraukta un kauss atkal nonāca Kanska ģimenes rokās.

 

Par Jevgēņiju Kanski

Leģendām apvītā burāšanas sporta autoritāte – Jevgēņijs Kanskis (17.12.1907. - 5.7.1986.) burāšanai veltīja septiņdesmit savus dzīves gadus. To laikā Kanskis izcīnīja neskaitāmas uzvaras un titulus – pirmajām Latvijas laikā gūtajā uzvarām vēlāk pievienojās sešpadsmit PSRS čempiona tituli un daudzas citas augstākās godalgas, kuru vidū arī PSRS sporta meistara un nopelniem bagātā sporta meistara nosaukumi. Lai arī Jevgēņijs Kanskis bija pazīstams kā dažādu klašu švertlaivu un ķīļjahtu, kā arī ledusjahtu burātājs, viņa sirds piederēja jahtai "Amata", ar kuru vien izcīnīti vairāki simti godalgu. Viena no leģendārākajām uzvarām tika gūta 1930. gadā, Bretaņas starptautisko sacensību nedēļā, kurā jahta "Amata" bija vienīgā jahta, kas sasniedza finišu.

 


Jevgēņijs Kanskis

 

"Runā, ka agrāk bija koka kuģi un dzelzs cilvēki, bet tagad ir otrādi. Tā gan nebūtu īsti pareizi, jo, lai kādi būtu kuģi, tie vienmēr būs jāvada cilvēkam ar dzelzs roku..."

Jevgēņijs Kanskis

 

 

 

 

 

 

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.05.11 12:13

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri