Anna Aile izcina 6. vietu Laser Europa Cup Italia U21 grupa

Kārtējo Laser Europa Cup posmu aizvadījusi Priedaines jahtkuba burātāja Anna Aile. No 14. – 18. aprīlim Torbolē, Gardas ezerā Ziemeļitālijā,  pasaules populārākajā jahtu klasē Laser - Laser Standard, Laser 4.7 un Laser Radial klasēs piedalījās 470 burātāji. Pazīstamajā un viesmīlīgajā Gardas ezerā bija sapulcējušies 38 valstu un itāļu spēcīgākie sportisti.

Daļēji attaisnojās  uz Gardas vējiem liktās cerības. Ar 20 mezglu stipru, leģendāro dienvidu vēju „Ora“ pirmajā sacensību dienā tika aizvadīti 2 braucieni. Laser Radial klasē, 193 dalībnieku konkurencē, Anna Aile ar labām vietām finišā (21. un 16. vieta), kopvērtējumā ieņēma 49. vietu. Taču tad sekoja divas nogurdinošas dienas ar lietu, lēnu, mainīgu vēju un ilgu gaidīšanu starta zonā. Auksti…

Arī svētdien, 18. aprīlī nekas neliecināja par laika izmaiņām. Visu nakti lija lietus, rīts pienāca apmācies, bez vēja. Tikai 14.00 laiks noskaidrojās un sacensību organizētājiem - Circolo Vela Torbole izdevās iedot startu pēdējam, 3. braucienam. Arī šajā braucienā Anna finišēja 16. vietā, un uzlaboja savu rezultātu sacensību kopvērtējumā – 43. vieta. Olimpiskajā Laser Radial sieviešu ieskaitē Anna ierindojās 12. vietā, bet junioru konkurencē U21 grupā – augstā 6. vieta.

Konkurence šajā Eiropas kausa etapā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Lugano, bija krietni pieaugusi. Spēcīgajiem itāļu burātājiem pievienojās arī  jauni dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas – Pekinas olimpiādes 2. vietas ieguvēja Gintare Scheidt, 2006. gada Eiropas čempione jauniešiem – Aušra Milevičūte, Viktorija Andrulīte – 2. vieta 2009. gada ISAF Volvo World Youth championship, Kaarels Kruusmagi no Saaremaa.

Sievietēm 60 dalībnieku konkurencē  arī šoreiz uzvarēja baltkrieviete Taņa Drozdovskaja, Gintare – 4. vietā, bet Aušra sasniedza vienādu punktu summu ar Annu. Tikai labāka vieta pēdējā braucienā viņai deva 11. vietu.

Telefona sarunās ar tēvu un treneri Juri Aili, Anna bija pārliecināta par savu pašreizējo trenētības līmeni un priecājās par sasniegto rezultātu. Gadu iepriekš šajā Itālijas posmā Anna ieņēma tikai 106. vietu. Šādu izaugsmi Anna panākusi pati saviem spēkiem mērķtiecīgos treniņos ziemas sezonā Austrālijā. Diemžēl burāšanas izmaksas šajā līmenī ir ievērojamas ģimenes budžetam, un sacensībās pēdējos divus gadus Anna piedalās viena, bez trenera.

Šobrīd Anna jau devusies tālāk uz Franciju, kur no 22. – 30. aprīlim notiks kārtējais Pasaules kausa posms - tradicionālā Jēras regate.

Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.04.19 13:23