Jaunieši atgriezušies no sacensībām Gardas ezerā

No 1. Līdz 4. aprīlim "28. Lake Garda Meeting Optimist class" piedalījās septiņi Latvijas jaunie burātāji Optimist klasē. Lieldienu brīvdienas tika izmantotas, lai trīs treniņu dienās atkārtotu pa ziemu aizmirstās iemaņas un piedalītos lielākajā optimist regatē. Šogad regatē piedalījās 942 dalībnieki, kas bija sadalīti divās grupās – kadetos, vecumā līdz 11 gadiem, un junioros, līdz 15 gadu vecumam. 

 

Vēlais pavasaris Gardas ezerā  sacensību rīkotājiem sagādāja ne mazums raižu. Pirmajā dienā neizdevās iedot startu nevienam braucienam. Bērni bija pārguruši no ilgās gaidīšanas, aukstā laika un spēcīgā lietus. Tika pieņemts lēmums braucienus kadetiem veikt agri no rīta ar nakts brīzi Peller, bet junioriem dienā ar Ora.

 

Kadetiem, 201 vienaudžu vidū, labāko rezultātu 6 braucienu summā – 106. vietu uzrādīja jūrmalnieks Ēriks Zvilna, kurš finišēja visos braucienos. Jāuzteic Ērika cītība un neatlaidība. Mācoties no pieļautajām kļūdām sacensībās, viņš pēdējā braucienā sasniedza savu labāko rezultātu – 63. vietu. Usmas jahtkluba pārstāvji Veronika Čače un Ralfs Matisons, tāpat kā vairāki desmiti citu vienaudžu, nespēja nofinišēt lielā vējā pirmajos divos braucienos, tādēļ viņiem nebija cerību pakāpties kopvērtējuma tabulā. Veronikai 170. vieta, Ralfam – 197. vieta.

 

Junioriem līdera lomu komandā uzņēmās Ērika brālis Ričards Zvilna (abi Priedaines jahtklubs). Ričards ir 2009. gada Latvijas čempions B grupā un ieņem 2. vietu Latvijas Optimist rangā. Pirmo 3 braucienu summā ieņemtā vieta tabulas vidusdaļā deva iespēju cerēt uz finālu sudraba grupā. Taču kļūdas startā un distancē turpmākajā sacensību gaitā parādīja, ka meistarība vēl krietni jāpilnveido. Kopvērtējumā bronzas grupā Ričardam 82. vieta, Rolandam Zaļkalnam no Usmas jahtkluba 151. vieta.

 

Priedaines jahtkluba pārstāvji Krišjānis Strods un Dana Spuriņa finālsacensībās startēja smaragda grupā. Krišjānis ar katru startu uzlaboja savu sniegumu un centīgi izpildīja treneru norādījumus. Laba pozīcija starta laikā deva iespēju vairākus braucienus aizvadīt līderu grupā, tomēr lielo sacensību pieredzes trūkums neļāva pakāpties augstāk par 64. vietu kopvērtējumā. Dana sevi centās vairāk pierādīt startu laikā, tādēļ nav pārsteigums BFD divos startos un 154. vieta kopvērtējumā.

 

Latvijas optimistu komandu Gardā pavadīja Latvijas Zēģelētāju savienības treneri Ināra Aile, Ilze Ledauniece un Juris Ailis.

 

Priedaines jahtkluba burātājiem Ričardam un Ērikam Zvilnam, Danai Spuriņai un Krišjānim Strodam šīs bija kartējās pārbaudes sacensības, gatavojoties Eiropas čempionātam Polijā. 

 

www.optimist.lv


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.04.9 00:01

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri