Eiropas čempionātu ledusburāšanā pārtrauc putenis

Ledusburāšanas Eiropas čempionāta, kas notika uzreiz pēc Pasaules čempionāta Austrijā, Neizīdles ezerā, organizatori, pēc pirmās sacensību dienas sekojošai pastiprinātai snigšanai un spēcīgam vējam, pieņēma lēmumu vairs ilgāk negaidīt laika apstākļu uzlabošanos, jo Neizīdles ezeru sāka pārklāt bieza sniega sega, un Eiropas čempionātu ledusburāšanā noslēgt par tā oficiālajiem rezultātiem pasludinot pirmās sacensību dienas kopvērtējuma rezultātus.

Kopumā bija paredzēts veikt vienpadsmit sacensību braucienus, taču pirmajā sacensību dienā Zelta divīzijai tika doti četri, Sudraba divīzijai - trīs, bet Bronzas un Alumīnija divīzijām tikai divi starti. Kopumā Eiropas čempionātā piedalījās 165 dažādu valstu sportisti.

Tādējādi par 2010. gada Eiropas čempionu ledus burāšanā DN klases Zelta divīzijā tika kronēts vācietis Bernds Caigers (Bernd Zeiger), kurš apsteidza Pasaules čempionu, poli Mihalu Burcžinski un vienu no talantīgākajiem ledusburātājiem pasaulē - amerikāni Ronaldu Šeriju. No Latvijas burātājiem Eiropas čempionātā Zelta divīzijā visaugstāko rezultātu uzrādīja Matīss Alviķis, kurš pēc četriem braucieniem ierindojās 15. vietā. Nedaudz sliktāku rezultātu – 18. vietu uzrādīja Madars Alviķis, bet Pasaules čempionātā visaugstāko rezultātu uzrādījušajam latvietim Raivo Elnionim izdevās sasniegt tikai 30. vietu.

Daudz labāk latviešu ledusburātājiem veicās Sudraba divīzijā – Gatis Graudums trīs braucienu summā ieņēma otro vietu, zaudējot tikai vācietim Tortsenam Simsam (Torsten Siems). Trešo vietu šajā divīzijā izcīnīja vāciete Aņa Fīdlere (Anja Fiedler). 11. vietu Sudraba flotē ieņēma Gunārs Rozenbergs un 13 .vietu – Ričards Omanbriedis.

Bronzas divīzijā goda pjedestālu sadalīja holandietis Johans Tolsma (Johan Tolsma), polis Ričards Šumovskis (Ryszard Szumowski) un šveicietis Ueli Marti (Ueli Marti). Sesto vietu šajā divīzijā izcīnīja Rūdolfs Krūklis, 18. vietu – Kaspars Žilins un 33. vietu vienīgā latviešu daiļā dzimuma pārstāve šajās sacensībās Ilze Ledauniece.

Alumīnija divīzijā uzvaru izcīnīja polis Tomass Klunders (Tomasz Klunder), aiz sevis atstājot šveicieti Marku Martinu Filipu (Marc-Martin Philippe) un vācieti Volfu Kroglovski (Wulf Kroglowski).

Eiropas čempionāta rezultātus iespējams atrast šeit.

Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2010.02.13 17:31