Austrijā noslēdzies Pasaules čempionāts ledusburāšanā

Austrijā, Neizīdles ezerā 10. februārī noslēdzās Pasaules čempionāts ledusburāšanā, kurā piedalījās 170 burātāji. To vidū bija arī desmit Latvijas pārstāvji. Trīs dienu laikā ledusjahtu flotei izdevās veikt septiņus sacensību braucienus, kuros arī tika noskaidroti šobrīd spēcīgākie ledusburātāji pasaulē.

Zelta divīzijā pārsteidzoši labus rezultātus uzrādīja poļu burātāji, kuri savā starpā sadalīja visas godalgotās vietas – uzvaru septiņu braucienu summā izcīnīja Mihals Burcžinskis, aiz sevis atstājot tautiešus Adamu Baranovski un Lukasu Zakrževski. Ir vērts atzīmēt, ka vairākkārtējais pasaules čempions un rangu tabulas 1. vietas īpašnieks, amerikānis Ronalds Šerijs šo Pasaules čempionātu noslēdza atrodoties tikai 12. vietā.

No Latvijas burātājiem augstāko rezultātu Zelta divīzijā spēja uzrādīt Raivo Elnionis, kurš Pasaules čempionātā finišēja 21. vietā. Nedaudz sliktākus rezultātus – 26. un 33. vietu – uzrādīja Matīss un Madars Alviķi. Gunārs Rozenbergs ieņēma 46. un Gatis Graudums – 52. vietu.

B flotē vai tā saucamajā Sudraba divīzijā vienīgais Latvijas pārstāvis Ričards Omanbriedis spēja izcīnīt 4. vietu, piekāpjoties šīs divīzijas uzvarētājam, polim Pjotram Gunteram, kā arī amerikānim Mihailam Derušam un polim Bogdanam Ederam.

Bronzas divīzijā uzvaru septiņu braucienu summā izcīnīja vācietis Karstens Voss, bet otro un teršo vietu sadalīja polis Vojceks Baranovskis un igaunis Karls Roberts Trinks. Šajā divīzijā no latviešiem augstvērtīgāko rezultātu – 11. vietu – sasniedza Rūdolfs Krūklis. Kaspars Žilins ieņēma 27. vietu, Ilze Ledauniece – 36. vietu, bet Elmārs Vītoliņš, kurš finišēja tikai pirmajos trīs braucienos- 56. vietu.

Ledusburātāji gan vēl nav devušies mājup, jo, ja to ļaus laika apstākļi, turpmākajās dienās tur pat paredzēts dot startu Eiropas čempionātam ledusburāšanā.