Q25 čempioni noskaidroti

Usmas ezerā 19. un 20. septembrī notika Latvijas čempionāts Q25 klases jahtām, kurā visos deviņos paredzētajos braucienos par godalgām sacentās trīspadsmit jahtu komandas. Čempiona un vicečempiona titulus gluži tā pat kā pagājušajā gadā izcīnīja jahtas "Woosh" un "Kolibri".

Pirmā sacensību diena sākās ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem – vēja virziens un stiprums nebija pastāvīgs un sacensību tiesnešiem bija ļoti grūti nospraust distanci. Taču vēja ātrums pamazām palielinājās un nostabilizējās arī tā virziens, kas ļāva precīzi nospraust distanci.

Pirmā brauciena starta procedūras laikā sacensību tiesneši pamanīja vairākas jahtu komandas, kurās nebija ievērots noteikums, ka uz klāja jābūt vismaz trīs komandas locekļiem. Pēc izteiktā brīdinājuma divas jahtas no sacensībām pirmajā dienā izstājās un vienīgi jahta "Henny" turpināja sacensības, taču saņēma diskvalifikāciju visos piecos pirmās sacensību dienas braucienos. Sacensības neiztika arī bez sadursmēm tā, piemēram, piektā brauciena distancē jahta "Beauty" nedeva ceļu, ar labo halzi ejošajai, jahtai "Woosh" un izraisīja sadursmi. Pēc sadursmes jahtas "Beauty" komanda savu vainu atzina un veica 720 grādu apgriezienu. Otrās dienas pēdējā braucienā, starta procedūras laikā sadursmi ar jahtu "Scylla" izraisīja jahta "EGA", taču pēc sadursmes pati no sacensībām arī izstājās.

2009. gada Q25 Latvijas čempiona titulu izcīnīja jahtas "Woosh" komanda, kas uzvarēja ar 8 punktiem. Ar divreiz lielāku punktu bagāžu šī gada čempionātu noslēdza jahtas "Kolibri" komanda, kas savu vicečempiona titulu varēja šogad arī zaudēt. Kopvērtējumā tikai par vienu punktu vairāk saņēma jahta "Bora", kas savu rezultātu krietni sabojāja ar 6. brauciena startā pieļauto falšstartu, kas braucienā deva maksimālo punktu skaitu, ko gan dzēsa divu sliktāko braucienu svītrošana no kopvērtējuma tabulas. Līdz ar to "Bora" komandai nācās samierināties ar bronzas godalgu.

Latvijas Zēģeleāju savienība izsaka lielu pateicību distances tiesnesim Aldim Kapeniekam un tiesnešu kuģa "Breezy" kapteinim Viktoram Ivanovam par neatlaidīgo darbu un palīdzību šo sacensību organizēšanā.

 

Sacensību rezultāti


Pievienoja: Mārcis Kalniņš 2009.09.22 12:34

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri