Usmā aizvadītas Usmas kempinga kausa un Nakts regates

12. septembrī Usmas jahtklubā tika dots starts "Usmas kempinga kausam" un "Nakts regatei". Laika apstākļi šoreiz regates dalībniekus lutināja ar vasarīgiem un saulainiem laikapstākļiem, kas, gluži kā solīts laika prognozēs, nesa burātājiem ne tik patīkamu vēja trūkumu, kura dēļ "Usmas kempinga kausa" startu nācās atlikt par vairākām stundām, kā arī saīsināt tajā paredzēto distanci.

"Usmas kempinga kausā" piedalījās divdesmit sešas jahtas, kuru vidū bija ne tikai Usmas jahtkluba biedru jahtas, bet arī viesi no citiem jahtklubiem. Sacensību laikā visiem dalībniekiem nācās cīnīties ar vājo vēju un tā virziena nepārtrauktajām izmaiņām.

Pirmajā grupā, uzvarot visos trīs braucienos, uzvaru izcīnīja jahta "Skippi", otrajā vietā atstājot jahtas "Bora" komandu. Trešo vietu šajā grupā izcīnīja jahta "Kolibri". Otrajā grupā pārliecinoši uzvarēja jahta "EVO", otro vietu izcīnīja "MicroS", un trešo vietu, tikai par pus punktu apsteidzot jahtu "Tike", ieguva jahtas "Flame" komanda.

"Nakts regatē" arī piedalījās divdesmit sešas jahtas, kuru vidū gan nebija tik daudz viesu. Līdzīgi kā sacensībās pa dienu, laiks bija ideāls, bet bez vēja, un Usmas jahtkluba komandora Staņislava Backāna vārdi regates atklāšanā: "Novēlu Jums divpadsmit stundu laikā nokļūt līdz finišam," bija kā kulaks uz acs. Kā jau visās "Nakts regatēs" arī šoreiz dalībnieki neiztika bez dažādiem starpgadījumiem, kā, piemēram, iepīšanos tīklos vai iebraukšanu Usmas ezera biezajās niedrēs.

Reti kurš šīs "Nakts regates" dalībnieks spēja atcerēties kādu citu gadu, kad regates dalībniekiem ne pārāk garās distances (Jahtklubs – Talsu boja – apkārt Viskūžu salai – Talsu boja – jahtklubs) veikšanai bija nepieciešamas aptuveni 12 stundas.

1. grupā pirmās trīs vietas sadalīja "Skippi", "Namejs" un "Lauda". 2. grupā finišēja tikai jahta "Avanss". Viskuplāk pārstāvētajā 3. grupā, kurā startēja un finišēja desmit Mikro klases jahtas, uzvarēja "Flame", kas aiz sevis atstāja jahtas "Vinda" un "Pepija". Un 4. grupā uzvaru izcīnīja jahta "Aldis", kuras komanda bija vienīgā, kas nemeta plinti krūmos un cīnījās ar bezvēju līdz galam.

Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2009.09.15 01:04

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri